У Бердичеві рятувальники пропагують безпечну рибалку на водних об’єктах

Невід'ємною складовою частиною зими є наявність на змерзлих водоймах любителів ловлі риби.

Відомо, що перебування на льоду може бути безпечним, але тільки у тих випадках, коли людина неухильно дотримується елементарних заходів безпеки. Однак буває і навпаки – ігнорування правилами безпеки життєдіяльності та безпечне відношення до свого життя призводять до трагедій.

З метою попередження нещасних випадків на водних об’єктах рятувальники Бердичівського району спільно з працівниками комунальної аварійно-рятувальної служби на воді та місцевим телебаченням 16 січня провели рейд на річці Гнилоп’ять, що протікає у районному центрі. Під час заходу вони доводили до рибалок гірку минулорічну статистику, основні причини трагедій, пояснювали як правильно надавати першу медичну допомогу потерпілому при утопленні та при охолодженні, нагадували правила безпечної поведінки, а також роздавали наочну агітацію.

Задля убезпечення усіх хто перебуває на кризі, рятувальники застерігають: виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу.

Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або велику гілку.

І пам'ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

Всі Новини Житомира

Последнее изменение Понедельник, 16/01/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework