Остання битва громадянської війни відбулася під Коростенем

З Іскоростеня в Коростень місто було перейменовано в листопаді 1917 року, коли в ньому встановилася радянська влада. Її оголосив 18 листопада на мітингу, що відбувся на Барачній площі, черговий по залізничній станції Л. Табукашвілі.

Однак радянська влада протрималася в місті недовго — в 1918 році замість рад у Коростені з’явилися державні органи Української Народної Республіки. Саме в Коростені був затверджений закон про введення в УНР григоріанського календаря, що діє й донині, і був прийнятий герб УНР — тризубець. А в лютому 1918 року в місто ввійшли германські війська.

Після цього місто кілька разів переходило з рук у руки. 18 лютого 1919 року в Коростень увійшла дивізія Червоної армії, а вже 15 березня його зайняли війська УНР. 7 квітня Коростень відбили Богунський і Таращанський полки дивізії Щорса, а 26 квітня 1920 року місто було захоплено польськими військами. 20 червня 1-ша Кінна армія вибила поляків, але в вересні вони повернулися знову. І тільки 12 жовтня після багатоденних боїв Червона армія вигнала поляків з міста на зовсім.

Саме під Коростенем відбулася остання битва громадянської війни. В 1921 році Коростень став головною метою воєнної операції Української повстанської армії під командуванням генерал-хорунжого Юрія Тютюнника. У ніч на 7 листопада на окраїні Коростеня зав’язався чотиригодинний бій, у результаті якого нападаючі були відкинуті від міста.

Джерело: zhitomir.vv.si

Всі новини Житомира

Последнее изменение Среда, 12/04/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework