Унікальна садиба XVIII століття на Житомирщині, яка зачаровує своєю історією та інтер'єром. ВІДЕО

  Садиба Прушинських-Оржевських в селі Нова Чортория Любарського району Житомирської області складається з палацу, парку, церкви-усипальниці, в’їздної брами з прибрамним будиночком, парового млина. Пам'ятка архітектури національного значення.

  Датується 18-19 ст. Після Жовтневої революції маєток перейшов у власність Радянської влади, і у 1920 році на його базі було створено Волинський аграрний технікум. Юзеф або Кароль Прушинські є вірогідними засновниками палацу (його вважають спорудою початку ХІХ ст.). Тоді ж заснували парк.

  Новий господар князь Оржевський в 1880-х роках розпочав грандіозну перебудову. Палац став двоповерховим, реконструювали фасади, з’явилася огорожа, прибрамний будинок та господарські приміщення. У 1897 році генерал Петро Оржевський тільки закінчив реконструкцію маєтку і відразу помер.В 1907р. була збудована капличка-мавзолей.

  У другій половини ХІХ ст. побудували низку господарських споруд. Остання господиня палацу в Новій Чорториї княгиня Наталія Іванівна Оржевська - особистість безумовно яскрава і заслуговує пам'яті нащадків. Вона народилася в Санкт-Петербурзі в родині генерала від кавалерії Івана Федоровича Шаховського, який командував в свій час корпусом в Житомирі. У двадцять чотири роки вийшла заміж за товариша Міністра внутрішніх справ Петра Васильовича Оржевського.

  Поки Наталія Іванівна в період громадянської війни, ризикуючи життям, вся віддавалася діяльності в житомирському благодійному братерстві, безхазяйний, але не зруйнований селянами палац, зіграв історичну роль як місце перебування українського національного лідера Симона Петлюри та командування Українського війська. 4 грудня в Новій Чорториї відбулося остання нарада Петлюри з командирами Армії і членами уряду УНР. Всі констатували повний крах регулярної армії УНР. Петлюра знову поставив питання про свій переїзд до Польщі і передачу всіх повноважень Раді міністрів.

  Прозвучали пропозиції продовжити боротьбу і здійснити «партизанський рейд» на Київ. Але було прийнято рішення про розпуск армії і перехід її на партизанський становище. Хоча денікінці вже відводили свої війська від петлюрівського фронту ... Протримайся війська УНР на фронті ще вісім днів (а в армії Петлюри ще перебували до 7000 бійців), і вони зайняли б знову великі українські території. І хто знає, як тоді склалися б подальші події ...

  Подробиці у відео ESCAPE.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Садиба Прушинських-Оржевських на Житомирщині: неймовірна історія, величний парк, бароковий палац та загадкова церква-усипальниця

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework