На Житомирщині фермер на 4 гектарах землі вирощує 13 тисяч кущів лохини

  Житель Брусилівського району фермер Ярослав Мовчун з 2013 року вирощує на 4 гектарах землі 13 тисяч кущів лохини, 3 тисячі з яких уже дають плоди.


   Для поливу та живлення рослин використовує автоматизовану систему із спеціальним програмним забезпеченням, - suspilne.media.

    Ярослав Мовчун каже, що у своїй роботі головним завданням вважає виростити якісну та смачну ягоду:

  "Оце моє демо-поле площею 0,8 гектара. Це приблизно 2 з чимось тисячі кущів. Лохина вже достигає. Взагалі ці сорти починають плодоносити на початку липня, але вже буквально за кілька днів ми починаємо збирати першу стиглу ягоду. Вона достигає нерівномірно. Спочатку починає достигати саме та ягода, яка ближче до кінця гілки. З'ясувати, що ягода достигла, можна за її забарвленням – вона має бути темно-синього кольору, ближче до блакитного. І обов'язково потрібно спробувати ягідку на смак".

На Житомирщині фермер на 4 гектарах землі вирощує 13 тисяч кущів лохини

  Зі слів Ярослава Мовчуна, таких ягід із одного куща лохини за сприятливих погодних умов можна зібрати до 3 кілограмів. Кущ починає плодоносити на третій рік після висадки:

  "Лохина плодоносить від шістдесяти до ста років. Щоб оновити сорт, потрібно розуміти, як його оновити. Інакше доведеться його викидати. Дуже багато сортів, які з'являються, це все ж таки більше маркетинговий хід, аніж новий сорт. Є декілька базових сортів, які є батьківськими для решти сортів".

На Житомирщині фермер на 4 гектарах землі вирощує 13 тисяч кущів лохини

  Щоб зібрати хороший врожай потрібно дотримуватися технологій, каже Ярослав, а тому для поливу та внесення добрив у ґрунт він використовує спеціальну автоматизовану програму:

  "Отут у нас прилад, який контролює роботу та подачу добрива і води. Ми вибираємо ділянку, даємо команду через програму і в нас тут же по системі подається вода на полив".

На Житомирщині фермер на 4 гектарах землі вирощує 13 тисяч кущів лохини

  Автоматизована система має кілька функцій, завдяки чому можна також додавати добриво, яке заздалегідь замішується в баках. Таким чином, добриво із водою рівномірно надходить на поле.

   Зараз на чотирьох гектарах у Ярослава росте близько 13 тисяч кущів. 3 тисячі з них уже дають плоди:

  "Правда, погода не сприяла цьому. Були заморозки, була тепла зима, холодна весна і багато злив, що не дуже добре для кущів. А ще в нас був дуже сильний град, який теж завдав шкоди. Тому цей рік не найкращий для вирощування ягід. Буквально 2-3 дні – і ми почнемо збирати врожай. Цього року ми починаємо набагато пізніше, ніж у минулі роки. Того року (2019 – ред.) ми почали десь 4-5 липня, цьогоріч – орієнтовно 12 липня починатимемо. Радує те, що завдяки погоді ягода все ж таки набирає смак".

На Житомирщині фермер на 4 гектарах землі вирощує 13 тисяч кущів лохини

  Ярослав Мовчун каже, що лохину вирішив вирощувати не лише за те, що вона смачна, транспортабельна і рентабельна, а й за те, що вона є одним з кращих у світі антиоксидантів, які місять максимальну кількість вітамінів та мінералів.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework