Незабаром в Житомирі знову стане на одну історичну шкільну будівлю менше

Незабаром в Житомирі знову стане на одну історичну шкільну будівлю менше

  Влада Житомира у суді вирішуватиме питання знесення аварійного приміщення старої будівлі Житомирського міського колегіуму. Ще 6 серпня на своїй сторінці у Фейсбуці про це повідомив міський голова Сергій Сухомлин.

  «Стара будівля Житомирського міського колегіуму №34 продовжує руйнуватись. Питання знесення аварійного приміщення перенаправлено до суду. Впевнений, багатьох цікавить чому споруда досі в такому стані, коли поряд навчаються діти. Розповідаю. У 2003 році ми передали цю будівлю у власність Державної̈ податкової адміністрації̈ України для розміщення факультету заочного навчання Національної академії Державної податкової служби України. У 2008 році будівлю було продано приватній академії. У 2015 році договір оскаржено прокуратурою, майно повернули в державну власність. Місто не мало і не має права розпоряджатись будівлею. Тим часом старе приміщення колегіуму продовжує руйнуватись та створює небезпеку, в першу чергу для школярів. Власник будівлі ігнорує свій обов’язок щодо належного утримання об’єкта. Неодноразові звернення колегіуму та міськради результату не дали. Тож вирішили звернутись до суду. Розгляд справи про знесення будівлі має відбутись вже восени», - написав мер.  На жаль, Житомир втрачає власну історію. Її руйнують, зносять, як це було з будівлею вечірньої школи по вулиці І. Кочерги і яка на початку вересня цього року зникла з мапи міста.

  Але, на жаль, стара будівля Житомирської школи №34, що по вулиці Івана Мазепи, 18, зараз це Житомирський міський колегіум, стала небезпечною для життя. Ще років з 10 тому з'являтися такі заголовки на шпальтах міських газет. Але нічого не змінилося. І її було вирішено також знести, - розповідає 20minut.ua.

школа

  У 2011 році, після пожежі, там виникла загроза обвалу стіни одного з корпусів, де велися роботи. Потім будівлю просто обнесли парканом та закрили. Але це не завадило час від часу навідуватися туди особам з наркозалежністю або просто, як кажуть, «побухать».

  Школа була побудована ще в довоєнні роки. Аварійний корпус міського колегіуму стоїть закритим з 1995-го року. На даху будівлі вже почали рости берези, які своїм корінням руйнують стіни і дах. Коли сильний вітер, то з будівлі злітають цеглини. Там на даху ростуть дерева і через деякий час вона впаде.

  Аварійна будівля знаходиться поруч з основним навчальним корпусом. Вчителі школи побоюються, що цеглини аварійної школи можуть когось покалічити. В управлінні освіти розповіли, що приміщення не належить міській раді або навчальному закладу. Довоєнна споруда стоїть на балансі податкової адміністрації України. Але податківцям зараз не до цієї руїни. Тому педагоги самостійно забивають вікна і двері, і пишуть на стінах попередження про аварійність.

  На сайті колегіуму зазначено, що Житомирський міський колегіум – це заклад філософсько-філологічного та естетично-культурного профілів, має позитивний імідж серед громадськості, освітян міста, області, високий рейтинг серед учнів, батьківської громадськості колегіуму та міста, увібрав славні традиції загальноосвітньої школи № 34, яка була заснована у 1971 році.

школа1

  Випускники колегіуму здатні здійснювати складні види діяльності, виконувати поставлені завдання, успішно задовольняючи свої соціальні та індивідуальні потреби. Щороку кожен п’ятий випускник продовжує навчання у педагогічних вищих навчальних закладах України. Кожна восьма сім’я учнів та кожен п’ятий учитель закладу - випускник колегіуму.

  Пропонуємо подивитися на фото, як зараз виглядає історична будівля, якої також скоро не стане в нашому місті. 

  Руслан Мороз

 Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework