У 2021 році на Поліссі з’являться нові туристичні маршрути

У 2021 році на Поліссі з’являться нові туристичні маршрути

   Протягом тижня з 12 по 16 жовтня волонтерські групи «Хранителей Полісся» отримали перші нагороди і відзнаки за участь у події «День з птахами».

  Символічними дипломами та еко-подарунками нагороджені дев’ять волонтерських ініціатив з проєктних територій «Полісся – дика природа без кордонів» з смт Іванків і с. Вовчків (Київська область), м. Сарни,  с. Висоцьк і Старе Село, (Рівненська область), с. Бігунь і  Покалів (Житомирська обл.), смт Ратне та с. Любешів (Волинська обл.).  

  Це перші кроки на шляху до розвитку природоохоронних волонтерських об’єднань Полісся. Від громадської організації Українське товариство охорони птахів, що впроваджує в України проєкт «Полісся – дика природа без кордонів» запланована технічна підтримка, професійна менторська поміч ініціативам.

  Експертом проєкту зі залучення громадськості, доктором біологічних наук Сергієм Панченко розроблена  програма, яка сформована на  основі потреб громад, а також сприятиме еко-розвитку, природоохоронній обізнаності людей. Завдання та практичні заходи створені з  урахуванням різних цільових груп – школярі, викладачі, студенти. Виконання програми дозволить волонтерам краще дослідити територію опікування, зрозуміти її особливості, унікальність.  

 Головне завдання програми  – розробка та облаштування місцевими волонтерами екскурсійних і туристичних маршрутів  у районах опікування ініціатив. Це комплекс заходів, який включає обстеження територій, визначення природних та історико-культурних цінностей, розробку маршруту та програми для відвідувачів, пошук партнерів, складання пропозицій для потенційних відвідувачів. Заходи розділені на чотири етапи й передбачають проведення у червні-липні наступного року туристичних екскурсій. Проєкт «Полісся – дика природа без кордонів» підтримує ініціативи допомогою професійних наставників, а також забезпечивши друк інформаційних буклетів, стендів маршрутів та їх облаштування.  

  «Ми запроваджуємо комплекс заходів для волонтерських ініціатив Полісся. Перший конкурс був створений для підвищення інтересу до спостережень у природі, насамперед привнесенням елементу змагань. Наразі, сформована програма, дозволить глибше зазирнути у природну та культурну цінність свого краю, Полісся. Також це альтернативна галузь діяльності  в регіоні, що сприятиме розвитку зеленого туризму, допоможе сформувати нові види діяльності, які направлені на гармонійне співіснування людини і природи», - розповідає про програму  менеджер зі залучення громадськості проєкту Сергій Панченко.

  Інформаційна довідка:

  «Полісся – дика природа без кордонів» — міжнародний транскордонний проєкт, що об’єднав природоохоронні інституції Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Британії. На території України його впроваджує ГО «Українське товариство охорони птахів», партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні. Проєкт є частиною Програми вразливих ландшафтів (Endangered Lanscapes Programme) і фінансується фундацією «Аркадія – благодійний фонд Лісбет Раузин та Пітера Болдвіна».

  Період реалізації: 2019-2023 рр.

  Офіційна сторінка української частини проєкту у соціальній мережі  Facebook: www.facebook.com/wildpolesia

  Офіційний міжнародний сайт проєкту: www.wildpolesia.org/ukr

  24 серпні близько 40 волонтерів, в першу чергу школярі старших класів, молодь та їхні сім’ї, провели день, спостерігаючи та визначаючи птахів.  Наприкінці літа в рамках міжнародного природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів» та налагодження співпраці з волонтерськими ініціативами регіону відбувся конкурс фотоспострежень за птахами. Учасники заходу мали сфотографувати якомога більше видів птахів протягом дня.  Подія отримала назву «День з птахами». Загалом гуртками було сфотографовано 34 види. Серед них і такі, що занесені до Червоної книги України - журавель сірий та лелека чорний. 

Новини Житомира

 

Последнее изменение Понедельник, 19/10/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework