На Житомирщині виявили 25 скажених тварин: хворіють собаки, коти та лисиці

На Житомирщині виявили 25 скажених тварин: хворіють собаки, коти та лисиці

  З початку року  виявлено хворих на сказ 25 тварин, що на 3  менше  до відповідного періоду минулого року. Захворіло: 10 собак, 8 котів, 5 лисиць, 1 куниця та 1 гол. великої рогатої худоби.

 

   Про це повідомляє управління держпродспоживслужби в Житомирській області. 

  Найбільшу кількість хворих тварин виявлено в Новоград-Волинському районі – 4,  Бердичівському, Ружинському та Чуднівському  районах – 3 (в 11 районах області випадки сказу тварин взагалі не реєструвалися).

  З початку року імунізовано проти сказу 88,9 тис. собак, 46 тис. котів, 58,7 тис. великої рогатої худоби, 760  коней, 580  кіз та овець.

  Відповідно   до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 546 від 21 серпня 2020 року на території Житомирської області проведено осінню кампанію із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних  тварин проти сказу.

  Розкладання вакцини проведено в період із 22.09 по 29.09.2020 року за допомогою авіатранспорту із злітньо-посадкової смуги, яка розміщена в м. Малин.

  Було оброблено 25 481 км² території (85% загальної площі області), на якій розповсюджено 637,025 тис. доз вакцини. На 1 км² доставлялося по 25 доз вакцини.

  На 4 квартал заплановано здійснити в мисливських угіддях області  діагностичний відстріл лисиць для визначення ефективності даної кампанії.

  За 9 місяців 2020 року проведено 102,5 тис. досліджень на лейкоз великої рогатої худоби  та виявлено 589 хворих тварин, що 457 голів менше до виявлених хворих за 2019 рік.  Найбільша кількість хворої худоби виявлено в Хорошівському – 120 гол., Лугинському – 64 гол., Ємільчинському – 59 гол., Коростенеському – 48 гол. районах.

  В господарствах населення виявлено всього реагуючих 463  гол., решта в сільськогосподарських підприємствах.

  Хворе поголів’я поступово реалізовується на забій з проведенням вимушених дезінфекцій приміщень, де утримувались тварини.

  Алергічно на туберкульоз ВРХ з початку року  досліджено 115 тис. гол., виявлено 73 позитивно реагуючих на туберкулін голів. 

  Проведено 39 контрольно-діагностичних забоїв, патзмін характерних для туберкульозу не виявлено, при посіві культури не виділено. Решту тварин реабілітовано.

  З початку 2020 року досліджено в Житомирській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби 100 проб біоматеріалів від впольованих диких кабанів та 1 проба від знайденого трупа на африканську чуму.

  Також досліджено  453 проби від свійських свиней.

  Хворих тварин не виявлено.

  На виконання доручення Прем’єр-міністра України   від 31.01.2020 № 2157/1/1-20 проведено позапланові заходи державного ветеринарно-санітарного контролю (нагляду) щодо суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живої птиці, її забоєм, переробкою та зберіганням продукції з неї стосовно дотримання вимог біобезпеки щодо грипу птиці.

  Було перевірено 16 птахогосподарств та 9 підприємств переробки в 10 виявлено порушення на усунення яких складено 11 приписів, та застосовано 5 адміністративних стягнень.

  Здійснюється клінічний огляд птиці в господарствах населення, хворої та підозрілої у захворюванні птиці не виявлено, звернень від громадян щодо загибелі птиці не надходило.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework