Житомирський водоканал наступного року реконструює водопровідну мережу «Хінчанка»
![Житомирський водоканал наступного року реконструює водопровідну мережу «Хінчанка»](/media/k2/items/cache/d6c4597e2a2d9942d504d5cd482d67ec_L.jpg)
Такі плани озвучив директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін під час представлення інвестиційної програми підприємства на 2021 рік на засіданні виконавчого комітету.
«Одним із найважливіших напрямків діяльності водоканалу є інвестиційний, адже завдяки залученню коштів на розвиток підприємство підвищує надійність систем водопостачання та водовідведення. Наступного року передбачена реконструкція водопровідної мережі під назвою “Хінчанка”, яка знаходиться в промисловому районі міста. На цій ділянці водогону у нас великі втрати води, тому ми зобов’язані її перекласти. Водночас ми маємо на меті побудувати каналізаційну мережу поблизу очисних споруд каналізації №1. Це дозволить нам спрямувати всі стоки на очисні споруди №2 і повністю вивести з експлуатації одну зі станцій для очистки стоків, перенісши усе “навантаження” на станцію, яка знаходиться за межами міста. Також маємо у планах оновити наш автопарк — придбати мулосос для швидкого та ефективного реагування на проблему каналізаційних заторів. За рахунок інвестиційних коштів ми плануємо модернізувати підвищувальну насосну станцію за адресою: вул. Ціолковського, 14, що дасть нам змогу підвищити надійність системи водопостачання у цьому районі та скоротити споживання електроенергії. Інвестиційною програмою на 2021 рік заплановано також дофінансувати захід з придбання обладнання для гіпохлоритної станції», - зазначив Андрій Нікітін.
Дана інвестиційна програма спрямована на розв'язання проблеми зменшення собівартості одного м3 води та стоків, відновлення основних фондів підприємства, підвищення ефективності споживання енергоресурсів, зменшення втрат води в мережах та задоволення вимог екологічної безпеки. Строки реалізації інвестиційної програми – 2021 рік.
Відомості про інвестиції за інвестиційною програмою
Загальний обсяг інвестицій, тис. грн: |
240 771,71 |
власні кошти |
94 306,15 |
позичкові кошти |
146 465,56 |
залучені кошти |
|
бюджетні кошти |
- |
Напрямки використання інвестицій (у % від загального обсягу інвестицій): |
|
заходи зі зниження питомих витрат, а також втрат ресурсів |
62,28 |
заходи щодо забезпечення технологічного та/або комерційного обліку ресурсів |
- |
заходи зі зменшення обсягу витрат води на технологічні потреби |
- |
заходи щодо підвищення якості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення |
1,55 |
заходи щодо впровадження та розвитку інформаційних технологій |
- |
заходи щодо модернізації та закупівлі транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення |
2,26 |
заходи щодо підвищення екологічної безпеки та охорони навколишнього середовища |
- |
інші заходи |
33,91 |
КП «Житомирводоканал відповідно до виконання програми для досягнення очікуваних результатів зобов'язується:
- підвищити якість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення (м. Житомир);
- підвищити екологічну безпеку та охорону навколишнього середовища;
- підвищити ефективність роботи насосних агрегатів та якість виконання технологічних процесів;
- отримати загальний економічний ефект від впровадження заходів на суму 7 204,91 тис.грн./рік, в тому числі:
у послугах водопостачання – 3 875,06 тис.грн./ рік.
у послугах водовідведення – 3 329,85тис.грн./ рік.
Пресслужба міської ради