За позовом прокуратури держлісгоспу все ж доведеться сплатити до бюджету сільських рад 300 тис грн завданої довкіллю шкоди незаконно зрубаними дубами

За позовом прокуратури держлісгоспу все ж доведеться сплатити до бюджету сільських рад 300 тис грн завданої довкіллю шкоди незаконно зрубаними дубами

  Постановою Північно - Західного апеляційного господарського суду  від 30.11.20020 залишено без змін рішення господарського суду Житомирської області від 24.09.2020, яким задоволено позов Бердичівської місцевої прокуратури та стягнуто з підприємства на користь Любимівської та Зурубинецької сільських рад понад 300 тис. грн завданої довкіллю шкоди.

   Йдеться про те, що виявлено незаконну порубку 31 дерева породи дуб у полезахисних лісових смугах, які знаходяться на земельних ділянках лісового фонду (користувач – держлісгосп) та розташовані на території цих сільських рад, що в Андрушівському районі.

  За висновками проведеного судового інженерно-екологічного дослідження, незаконною порубкою лісу (31 дерева) навколишнього природному середовищу завдано матеріальної шкоди на суму 302 тис. грн.

  Статтею 19 Лісового кодексу України передбачено, що постійні лісокористувачі зобов’язані забезпечувати охорону, захист, відтворення підвищення продуктивності лісових насаджень, дотримуватися правил і норм використання лісів.

  У зв’язку з тим, що держлісгоспом (лісокористувачем) не забезпечено належну охорону та захист лісових ресурсів та допущено незаконну порубку, прокурором було заявлено позов про відшкодування до бюджетів сільських рад завданої довкіллю шкоди, який судом першої інстанції задоволено.

  Підтвердив позицію прокуратури й апеляційний господарський суд, залишивши без задоволення апеляційну скаргу держлісгоспу.

  Відтак, апеляційним господарським судом залишено в силі рішення місцевого суду про стягнення за позовом прокуратури на користь двох сільських рад понад 300 тис. грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework