У Житомирі всі охочі можуть погодувати павичей і коней на мультифермі
![У Житомирі всі охочі можуть погодувати павичей і коней на мультифермі](/media/k2/items/cache/1eb2b152acebf14e6add501c6e3abc99_L.jpg)
Поліський національний університет організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму, де всі охочі можуть відвідати та погодувати тварин і птахів. На фермі є поні, кролі, декоративні кури, павичі, фазани, а наступного року туди планують завезти єнотів.
Про це Суспільному розповіла заступниця декана з навчальної роботи технологічного факультету Поліського національного університету Діна Лісогурська. За її словами, мультиферма діє в межах навчальної лабораторії тваринництва, яка є структурним підрозділом кафедри виробництва продукції тваринництва.
"Основним завданням навчальної лабораторії є забезпечення навчального процесу. Ведемо заняття, викладачі і студенти мають можливість проводити наукову роботу. Але не менш важливим завданням нашої лабораторії є також просвітницька діяльність серед населення. Тому ми й проводимо екскурсії для дітей. Це дуже важливо. І особливо для дітей, які живуть у місті, оскільки вони не мають можливості бачити вживу сільськогосподарських тварин. І навіть, якщо говорити про контактні зоопарки, які діють на території Житомира, то наша мультиферма має переваги над ними. Бо саме у нас утримують великих сільськогосподарських тварин – таких, як велика рогата худоба, коні, вівці, кози. Контактні зоопарки можуть тримати тільки дрібних тварин. Приміром, таких, як кролі".
![Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/a01c008e89a47894.jpg)
Наступного року на ферму планують придбати єнотів. Зараз же там живуть поні, фазани, кролики, кози, телята, корови, декоративні кури, павичі та інші тварини і птахи. Є серед них і голуби.
"У нас є голуби-павичі – з розпущеними хвостами, – говорить завідувач лабораторією тваринництва Поліського національного університету Володимир Ткачук. – Є польський голуб і поштовий. Три породи. Ми створили нашу мультиферму для того, щоб показати відвідувачам, яким цікавим і різноманітним є тваринний світ".
![Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/13c46854ae6f93a5.jpg)
![Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/89077a4de94c33cf.jpg)
Також відвідувачі мультиферми можуть відвідати кінологічний майданчик та погратися з собаками. Завідувач лабораторією кінології Поліського національного університету Володимир Лойко каже, що це дуже корисний досвід, адже в психотерапії є навіть спеціальна програма, що має назву "каністерапія". В рамках цього виду терапії реабілітація відбувається саме за рахунок спілкування з собаками. Достатньо просто погладити щенят і вже морально відпочиваєш і розслабляєшся, особливо, коли мова йде про дітей, говорить Володимир Лойко.
![Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму Житомирський виш організовує безкоштовні екскурсії на власну мультиферму](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/c1707ead3ded7700.jpg)
Вихователька спецшколи №2 Лариса Шевчук, яка прийшла на екскурсію зі своїми вихованцями, з цим твердженням теж погоджується. Каже, що цікаво було не тільки дітям, а і їй самій:
"Таке відвідування тварин нашим дітям дуже потрібне. Бо для дітей це не тільки дуже цікаво, а ще й отримання позитивної енергетики. Сьогодні вони із задоволенням будуть обговорювати між собою і з батьками те, що побачили. І це триватиме, напевно, цілий тиждень. Більше скажу – цікаво і пізнавально було сьогодні і мені теж".
Авторка: Антоніна Тугас
Камера: Віктор Підвисоцький