У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку
13 січня у Житомирі козулю, яку 3 січня врятували перехожі, привезли жити в контактний зоопарк Поліського національного університету. Для тварини приготували окремий вольєр.
Про це Суспільному розповіла заступниця декана з навчальної роботи технологічного факультету Поліського національного університету Діна Лісогурська. За її словами, перш ніж прихистити козулю в себе зважили усі "за" і "проти":
"Одним із "проти" було те, що зоозахисники будуть звинувачувати нас у тому, що ми утримуємо дику тварину. Але я думаю, що завдяки телебаченню та соцмережам, оце "проти" – відпадає, тому що ми зробили добру справу – прихистили дику тваринку, яка не може жити у дикій природі. Сподіваємося, що принаймні чверть століття, адже саме стільки можуть жити козулі в неволі, вона радуватиме відвідувачів нашої контактної ферми".
![У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/a4f3e6628d1596ed.jpg)
Завідувач лабораторії тваринництва Поліського національного університету Володимир Ткачук каже, що у контактному зоопарку наразі знаходиться семеро свійських кіз, але жити разом з козулею Масею вони не можуть, тому для дикої тварини підготували окремий вольєр:
"Так, вольєр окремий. У ньому підстилка з соломи, миска з водою. Воду будемо міняти постійно. Ми її наразі підігріваємо, оскільки мінусова температура. Також тут розташована годівниця для грубих кормів, переважно для сіна. Ці умови придатні для перебування дикої козулі".
![У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/24dc5132acd63c39.jpg)
Молоду козулю Масю на залізничній колії поблизу вокзалу знайшла житомирянка Ірина Анікеєва:
"Десь о 08:00 ранку 3 січня я йшла на роботу. Перейшла залізничні колії, вийшла на дорогу і побачила, що із-за складених рельсів і шпал вийшла якась тваринка, розвернулася і пішла за мною. Іде і ще такі звуки видає "е-е-е". Як мале дитя просить. Ну і ми разом з нею помалесеньку прийшли сюди, до Епіцентру на парковку, прямо підійшли до службового входу. Я йду і вона ззаду. Прийшли до службового входу, прямісінько попрямувала у приміщення. Там вона у нас походила трохи. Для усіх це було диво велике. Потім начальник зателефонував своїм знайомим та якимись чином ми вийшли на єгеря".
![У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку У Житомирі козуля, яку врятували перехожі, житиме в контактному зоопарку](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/707e5fbacad43809.jpg)
10 днів козуля перебувала в жителя села Марин Юрія Нетребенка
У подальшому козулю Масю доглядав житель села Мамрин Юрій Нетребенко. Чоловік розмістив тварину у вольєрі на своєму приватному обійсті:
"Вона у нас пробула неділю. Третього січня вона до нас потрапила, і тоді ж було вирішено, що ми її передамо або до зоопарку, або до зооферми, оскільки у дикій природі вона не зможе вижити".
Авторка: Антоніна Тугас
Камера: Олександр Данилюк