Чи скасують часові обмеження на пільговий проїзд у Житомирі та як це може вплинути на містян

Чи скасують часові обмеження на пільговий проїзд у Житомирі та як це може вплинути на містян

  У жовтні 2020 року у Житомирі ввели обмеження на проїзд пільговиків у громадському транспорті, таке рішення було прийняте через «червону» зону епіднебезпеки поширення коронавірусу.

   До цього часу в громадському транспорті діють часові обмеження, але деяких житомирян це не влаштовує, про що вони заявили 25 січня на акції протесту проти підвищення тарифів. Тоді ж людям міський голова пообіцяв розглянути це питання.

  28 січня Житомир.info вирішив дізнатися, чи дійсно Житомирська міська рада готова скасувати часові обмеження для пільговиків під час карантину.

  «Поки що діє постанова Кабінету міністрів щодо обмеження кількості пасажирів у громадському транспорті, тільки сидячі місця, тому ми змушені йти на такі дії і вводити часові обмеження для наших пільговиків. У разі якщо до постанови Кабміну внесуть зміни щодо обмежень, ми у той же день зберемо виконавчий комітет і знімемо часові обмеження. Поки прошу з розумінням відноситися, бо декілька тисяч пасажирів щоранку добираються на роботу, й у зв'язку з тим, що є обмеження, ми не можемо забрати можливість добратися у ранковий час до місця роботи», – говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

 

  Варто зазначити, що кількість транспорту на лініях під час карантину не зменшилася.

  «Сьогодні ми максимально випускаємо транспорт на лінію, у нас немає зменшень. У нас виходить 86 тролейбусів – це так само, як було до карантину, – 12 трамваїв, 180 приватних маршруток, які їздять у повному обсязі. Ми щоденно отримуємо звіт від приватних перевізників щодо кількості машин, які випускаються на лінію. Тому жоден перевізник, ані приватний, ані комунальний, не зменшив випуск», – каже Олександр Шевчук.

  За його словами, наразі скасовувати обмеження по часу недоцільно.

  «Працюють працівники поліції й штрафують перевізників, так само і нашого комунального перевізника, тролейбуси. Виписують протоколи, а вартість одного протоколу 17 тис. грн, який має сплачувати перевізник, і йти на порушення він також не може. Якщо у нас зранку пільгові категорії займуть більшість місць, то наші діти залишаться на зупинках, школярі не зможуть вчасно дібратися до школи й інші працівники, які працюють на стратегічних підприємствах, в лікарнях, також не зможуть дістатися у ранковий час. Тому поки діють обмеження щодо кількості й працівники патрульної поліції відпрацьовують ці моменти, ми повинні йти на такі кроки», – зазначив Олександр Шевчук.

  У міській раді неодноразово згадують, що людям, які навчаються або працюють, дійсно складно діставатися до роботи через обмеження за кількістю пасажирів у транспорті. Тому Житомир.info поспілкувався з директором однієї з житомирських шкіл, а також дізнався, чи складно дістатися до роботи медичному працівнику.

  «У нас є проблема з добиранням, тому що ми починаємо працювати з 8:00, відповідно, щоб дістатися до школи, нам треба, щоб діти були біля школи починаючи з 7:30. Вранці, крім нас, їздять люди, й це проблема для вчителів і для дітей. Моя особиста думка, що пільговики наразі мають конкретний час, коли вони їздять, і цього достатньо. Тому що все-таки ми не зможемо зробити будь-яких кордонів, щоб люди не їздили, вони у будь-якому разі підуть в транспорт, і тоді вранці буде ще гірше добиратися. У нас і так проблема, що з території біля Житомира добратися майже нереально, треба чекати години півтори маршрутку або автобуса. З Богунії важко дібратися, з Крошні важко дібратися, з Польової тільки пішки, але це не може бути на регулярній основі, бо може бути холодно або інші людські обставини», – ділиться директор ЗОШ №12 Олександр Голяченко.

  «Молодший медперсонал у мене працює з 7:00 ранку, середній медперсонал добирається на роботу на 8:00 ранку, тобто їм треба вийти десь за годину, щоб дістатися роботи. Звісно, якщо транспорт переповнений, і беруть тільки сидячі місця, мої люди не можуть потрапити вчасно на роботу, тому що вони чекають наступного транспорту. У нас онлайн-запис, люди приїздять на свою годину, якщо не буде працівника на робочому місці, він не зможе вчасно надати якусь допомогу. Мені здається, що медичному працівнику зараз, під час пандемії, вкрай потрібно бути вчасно на своєму робочому місці», – каже старша медична сестра КП «Лікарня №2 ім. В.П.Павлусенка» Тетяна Гончарова.

  Нині у міській раді продовжують шукати рішення, яке задовольнить усіх.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework