Гравець збірної Гвінеї з футболу зігрівся у Малині

Гравець збірної Гвінеї з футболу зігрівся у Малині
  Він напевне не знає, скільки йому років. Гвінеєць Тальна Віола Сига, якого доля занесла у Буда-Вороб’ї (колись, за головування Миколи Ігнатенка, село новобудов і єдиної у районі сільської сауни з басейном, з новісінькою школою-дитсадком та ін.), каже, ніби у його племені табанка (фульбе) не записують дні народження дітей, бо ніхто не вміє писати, тож вік йому визначили у такий спосіб.
 
  Про гвінейця розповідає журналіст Іван Вознюк на своїй сторінці у Фейсбук.
 
 Прийшов чоловік до табанців, виміряв ріст юнака і визначив рік народження – 1981. Сига має вигляд молодшого чоловіка. Але не про те мова. Тальна Віола Сига занінчив Київський інститут народного господарства (КІНГ), працював, за його словами, і вчителем математики, і побував у Німеччині на заробітках, і ремонтував комп’ютери, але з дипломом інженера-економіста роботи ні у себе, ні в Україні не знайшов. Повертатися на батьківщину, де десять років тому ледве не почалася громадянська війна (його плем’я підтримало на виборах суперника нинішнього президента), очевидно, не бажає, хоч запевняє, ніби один його однокурсник – прем’єр-міністр, а другий працює в ООН. Кажуть, Сига п’є – тому дружина покинула (має сина), тому і ніде не знайде прихистку. А міг би. Російську мову опанував, знає французьку. Як він уцілів, ночуючи на київському вокзалі, -- важко збагнути.
 
  Як гвінеєць опинився у малинському селі – теж достоту не зрозуміло. Але донині мешкає у Буді-Вороб’ях, бо кращого місця знайти не може. У морози ледве не замерз у халупі, яку дозволили заселити. Врятували малинські медики, відігрівши у палаті міськлікарні.
 
  Тальна Віола – або фантазує, розповідаючи про своє життя, або народився безтолковим. Його дід був чаклуном, а це впливова людина у племені і не тільки. Гвінея, хоч і бідна, але красива країна, неподалік екватора, з курортами -- невже там не міг знайти місце Сига? Невже гвінеєць спився?
 
  Звертаю увагу наших спортменеджерів: Тальна Віола міг би грати у футбольних клубах України. Збірна Гвінеї 74-а у рейтингу ФІФА. Молодий чоловік уміє працювати з м’ячем. А у тому, що не хоче повертатися до Африки, нічого дивного: континент покидають мільйони людей. Манить Європа...
 

Новини Житомира

 

 
Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework