Головна архітекторка Житомира розповіла про остаточний варіант реконструкції майдану Корольова

Головна архітекторка Житомира розповіла про остаточний варіант реконструкції майдану Корольова

  У Житомирі цього року планують реконструювати майдан Корольова. Проєкт у 2020 році розробило ТОВ «Архітектура плюс дизайн». У жовтні житомиряни мали можливість висловити свою думку щодо реконструкції та запропонувати власні пропозиції на сайті міської ради. Після проведення опитування, до проєкту внесли зміни.

   Про остаточний варіант реконструкції майдану розповіла 18 березня головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн, - йдеться у матеріалі zhitomir.info.

  «Проєкт змінено, опитування було. Будемо говорити про адекватні коментарі. Найчастіше запитували, які будуть точки притягання на майдані, якщо дуже коротко, і по озелененню майдану. Запитували, яке передбачається озеленення території. Пропозицій жодних не було, але, передивившись цей проєкт, проєктанти запропонували додати клумби у проєкт зі сторони обласної адміністрації. Вздовж адміністрації будуть додані клумби із зеленими насадженнями й з місцями для сидіння», - повідомила Ольга Бронштейн.

  За проєктом на майдані планують замінити старе покриття на гранітні та бетонні плити, висадити екзотичні дерева, встановити лавки-кашпо, нові ліхтарі та камери відеоспостереження.

  «Що стосується самого майдану, тут передбачений ландшафтний дизайн, буде гарне сучасне озеленення території й підсів газонів, будуть висаджуватись нові дерева. Старі дерева ніхто чіпати не буде, вони у гарному стані. Тому будуть досаджуватись вічнозелені кущі самшити, сакури з боку, де зупинка, катальпи, липи, клени. Липи будуть зі сторони дому офіцерів, а клени будуть висаджуватись у нових клумбах, які будуть знаходитись біля обласної адміністрації. Буде трішки розширення основної алеї, приблизна стабільна ширина буде 19 метрів. Багато хто запитував, які будуть точки притягання. Даним проєктом буде передбачено місце для проведення великих заходів, фестивалів, ярмарків, для вуличних мистецтв, скульптор, тощо. Також проєктом передбачено така зелена захисна смуга вдовж майдану, це будуть клумби з деревами. Це буде такий захист від пилу, газів та від шуму», - розповіла головна архітекторка Житомира.

  Сучасна класика – такому стилю відповідатиме майдан Корольова. Планується, що таке архітектурне рішення об'єднає в єдину концепцію пішохідну Михайлівська та Новий бульвар.

  «Також у відгуках я бачила багато запитань, чи можливо, щоб він був у більш сучасному стилі? Ми знаємо, що це серце старовинної частини нашого міста і дана алея, яка проходить вздовж майдану, поєднує між собою Новий бульвар та вулицю Михайлівську в одну пішохідну магістраль, тому у жодному разі якогось іншого стилю не має бути, має бути єдина концепція, має бути зовнішній естетичний, гарний вигляд», - додала Ольга Бронштейн.

  За словами головної архітекторки, оновлений проєкт опублікують згодом. А приблизна вартість реконструкції складає 25 млн гривень.

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework