АТ «Житомиргаз» розпочав досліджувати вплив водню на роботу побутових газових приладів

АТ «Житомиргаз» розпочав досліджувати вплив водню на роботу побутових газових приладів

  31 березня 2021 року. Житомир. На спецполігоні в Житомирській області фахівці компанії спільно із вченими з Інституту газу НАНУ приступили до вогневих випробувань на побутових газових приладах різних сумішей водню.

  Наймасовіші моделі газових приладів: котлів, плит, колонок - пройдуть тестування водневими сумішами різної концентрації. Результати експериментів необхідні для безпечного і ефективного використання нових видів енергії і проходять в рамках II етапу водневого проекту РГК.

  Експерти АТ «Житомиргаз» разом із вченими Інституту газу Національної академії наук України проводять динамічні дослідження впливу газоводневих сумішей на побутові газові прилади в реальних лабораторних умовах.

  У цьому проекті задіяні всі п'ять спеціальних полігонів РГК - крім Житомирської області, вони розташовані у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Харківській областях. 

  Унікальність цих випробувань у тому, що умови застосування водню на спецполігонах РГК максимально наближені до реальних - для цього на полігоні зібрані газові плити і котли, що були у вживанні, моделі, які найчастіше використовуються в Україні.

  В ході досліджень концентрація водню буде покроково підвищуватися - з 5% до 10%, 20%, 30% і в завершенні 50%. За допомогою приладів фахівці збирають інформацію про зміни ефективності роботи газового обладнання та викидів вуглекислого газу.

  «Наше завдання - забезпечити надійну та безпечну роботу газових систем із воднем. Це необхідно для того, щоб енергосистема України змогла прийняти європейські виклики та забезпечити кожного українця екологічною та безпечною енергією» - зазначає директор технічний АТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.

  Нагадаємо, що I етап водневого проекту РГК розпочався 6 серпня на цьому ж полігоні в Житомирській області. Тоді в ізольовану газову систему, яка по конфігурації і матеріалах є моделлю діючих газових мереж, був закачаний 99% водень. Потім такі ж експерименти були проведені на інших спецполігонах РГК.

  Польові випробування на полігонах РГК триватимуть до середини 2022 року. Їх результати, а також дані лабораторних досліджень НАНУ та інших науково-дослідних центрів дозволять підготувати технічну політику для модернізації газорозподільних мереж України в рамках підготовки до трансформації енергетичного сектора, пов'язаної з ініціативами European Green Deal.

  У жовтні 2020 року РГК увійшла в European Clean Hydrogen Alliance, який працює під егідою Європейської комісії.

  Довідка: РГК - сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектора, для підвищення якості обслуговування клієнтів, модернізацію галузі, впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, які обслуговують 250 тис. км газопроводів і 8 млн клієнтів.

Новини Житомира

 

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework