×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Як врятуватися від спеки: поради лікарів і маловідомі хитрості

Синоптики обіцяють, що серпень буде спекотним.

n 0408155470Похолодання і дощі обіцяють тільки після 20-х чисел. Ми зібрали підбірку порад для житомирян, як правильно пережити жарку погоду.

Хто знаходиться в зоні ризику

Щорічно тисячі українців отримують сонячні та теплові удари. У першу чергу страждають пенсіонери, хворі на серцево-судинні захворювання, заводчани і шахтарі. Перебуваючи в сорокаградусну спеку на вулиці, тепловий удар може отримати кожен.

Особливо від спеки страждають люди з надмірною вагою. Найчастіше вони також мають проблеми з серцем.

Часто теплові удари отримують працівники заводів і комбінатів. У цехах душно і спекотно, а фізична робота і без того підвищує температуру тіла.

Коли пора викликати "швидку"

Якщо людина почервонів, сильно спітнів і почав падати, при цьому у нього у вухах шум і болить голова - він отримав тепловий удар. Найчастіше для того, щоб привести "хворого" в почуття, досить перенести його в прохолодне місце, дати води і намочити обличчя. Однак, якщо в результаті теплового удару температура тіла підніметься до 42 градусів, необхідно викликати "швидку".

"Перевірити, коли при тепловому ударі пора викликати лікарів легко. Якщо шкіра стала сухою і людина не потіє, значить потрібно викликати" швидку .

При сонячному ударі кров надходить у голову, розширюються кровоносні судини. Через це, у випадку, якщо посудина лопне, можливе порушення роботи центральної нервової системи.

Медики радять

Експерт радить носити з собою негазовану воду. При цьому вода повинна бути кімнатної температури. Пити воду можна кожні півгодини, але маленькими ковтками. Водою також можна змочити серветку і протерти обличчя.

Одягатися в світле. При цьому одяг має бути з натуральних матеріалів, наприклад, льону. Обов'язковий елемент гардероба - панамка, кепка або солом'яний шапочка. Головний убір врятує від сонячного удару.

Їсти овочі та фрукти. У спекотну погоду краще відмовитися від вживання жирної, гострої їжі. Також слід обмежити вживання солодкого. Ці продукти підсилюють потовиділення.

Відмовитися від кави і міцного чаю. Крім води і компотів, можна пити зелений чай.

Від алкоголю на час спеки медики радять взагалі відмовитися. Не можна пити пиво (воно зневоднює організм) і солодкі, газовані напої.

Не виходити на вулицю в період з 10 до 19 годин. При можливості, виходити на вулицю (і навіть на пляж) потрібно до 10 або після 19 годин. Особливо небезпечно знаходиться під сонцем з 11 до 13 годин.

Можна користуватися вентилятором, але обережно.

 Потік повітря з кондиціонера або вентилятора не повинен потрапляти на людину, а дути в сторону.

Ще обережніше потрібно використовувати кондиціонер.

Якщо у вас вдома є кондиціонер, повернувшись додому, увімкніть його, а самі вирушайте в душ або ванну. Коли повернетеся в приміщення, кондиціонер вимикайте. Увечері кондиціонером краще взагалі не користуватися. Просто провітрюйте приміщення.

Темнота врятує від спеки. У будинку на вікна можна повісити темні штори, або жалюзі. Якщо сонячні промені не потрапляють у приміщення, в ньому може бути на 2-3 градуси прохолодніше.

За допомогою пульверизатора можна підвищити вологість у приміщенні. Також можна змочити хустку і покласти собі на плечі.

За матеріалами segodnya.ua

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework