Найвідоміший рукотворний водоспад на Житомирщині: Нетипові фото

Найвідоміший рукотворний водоспад на Житомирщині: Нетипові фото

  Вчелька — рукотворний водоспад в межах Житомирського району Житомирської області. Висота водоспаду — 10 м, ширина — 40 м.

  Являє собою каскад з трьох скельних уступів загальною довжиною 60—80 м. Біля водоспаду є прямовисні скелі заввишки 6—10 м. Вище за течією розташована скеля заввишки до 30 м, відома як скеля Крашевського, - пише ukrainaincognita.com.

  Розташований на річці Гнилоп’ять, в урочищі Шумське, що між селами Сінгури, Головенка та Перлявка (на південний захід від Житомира). Під’їзд до водоспаду: автомобільною насипною дорогою від села Сінгури — 8 км, від села Перлявка — 4 км. Розташований на території Житомирського військового полігону.

  Назва водоспаду походить від місцевості, хутора Вчелька, що належав житомирському лікарю та меценату Францу Вчельці. Станом на 1906 рік на хуторі налічувалось 43 двори, проживало 232 жителі.

  На початку 1950-х роках хуторян переселили у район сучасної Мальованки, а на території села Шумськ та прилеглих хуторах Дерман, Дзюба, Вила, Вчелька, Лемешівка, Коротинка, Мостова, Верхні та Нижні Пейсахи, Сліпчинці, Хатки, Кріуха виник Житомирський загальновійськовий полігон. Для забезпечення водою та для створення танкових перешкод, солдати під керівництвом командувача полігону генерал-майора Гаркуші, гранітними брилами перегатили річку Гнилоп’ять. Так виник водоспад та водосховище, так зване «Гаркушине озеро».

вчелька1

вчелька1

вчелька1

вчелька1

  Текст Вікіпедія, фото Максима Назаренка

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework