АВТО RIA

У Житомирі визначали школу, в якій облаштують шкільний двір відповідно до принципів сталої мобільності

  В сесійні залі Житомирської міської ради 21 листопада в рамках Тижня безпеки дорожнього руху в Україні учасники проєкту «TUMI: шлях до школи» (Вересівська ЗОШ, ЗОШ №8, Житомирський екологічний ліцей №24 та ЗОШ №36) презентували результати аналізу шкільної мобільності, безпеки і комфорту пересування навколо відповідних навчальних закладів.

 

  Упродовж останніх двох місяців в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи», шкільні комітети з мобільності (шкіл-учасників проєкту), до складу яких увійшли учні, батьки та вчителі, досліджували території навколо своїх навчальних закладів, складали маршрути, якими користуються школярі, проводили пішохідні аудити, здійснювали фото- і відеофіксацію та виявляли найбільш небезпечні місця пересуваннянавколо своїх шкіл.

  Експертним журі серед учасників заходу переможцем було визначено Житомирський екологічний ліцей №24, який в подальшому отримає в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» додаткову фінансову підтримку для облаштування шкільного двору відповідно до принципів сталої мобільності та розробленої концепції шкільної мобільності.

  «Даний проєкт дає можливість поглянути на школу і її навколишню інфраструктуру у ракурсі 360 градусів. Пройтися тими шляхами, якими щодня проходять наші діти, побачити і переосмислити багато речей…. Завдяки «TUMI: шлях до школи» з’явилася можливість за допомогою нашої ініціативної команди знайти і ресурс, і експертну підтримку, а також активних батьків, викладачів і учнів, щоб спільно з ними віднайти справді ефективне вирішення проблем для конкретної школи, мікрорайону», - зазначив заступник міського голови Дмитро Ткачук.

  «Це своєрідне визнання перспективного напрямку розвитку Житомира і величезний кредит довіри місту і безпосередньо нашій організації, аби показати, що ми дійсно можемо робити проєкти з розвиткусталої мобільності якісно.Проєкт є дуже цікавим і потрібним місту. Основною метою цього проєкту є не лише забезпечення безпечних умов для пересування поблизу шкіл Житомирської ОТГ, розвиток сталої мобільності, а й залучення мешканців до реалізації необхідних громаді проєктів. Аби вчительський колектив, батьки та вихованці навчальних закладів зрозуміли, що до їх ініціатив дослухаються. Дякую шкільним командам-учасникам та партнерам за те, що відгукнулися і зараз берете участь в реалізації проєкту«TUMI: шлях до школи», - наголосив директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Борис Пахолюк, висловлюючи вдячність представникам шкіл, міжнародним організаціям TUMI та GIZ.

  Проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH, який надає місту грант в розмірі майже 150,0 тис євро.

  Цікаві ідеї та мотивованість команд відзначив радник з питань транспортної політики GIZ Мартін Шафер: «Дуже радий сьогодні бути тут. Протягом тижня сталої мобільності ми впевнилися в тому, що житомиряни дуже зацікавлені розвивати сталу мобільність. Це було однією з причин, чому саме Житомир було обрано для запровадження цього проєкту. У вашому місті вже затверджено План сталої мобільності. Наразі саме час запроваджувати заходи, які передбачені документом. Ми дуже раді, що до реалізації проєкту «TUMI: шлях до школи» залучено справді мотивованих людей, які знають існуючі у школах проблеми і готові здійснювати зміни на краще. Сподіваюсьу майбутньому побачити результати запровадження презентованих сьогодні рішень».

  Нагадуємо, що 22 вересня 2019 року в рамках Європейського тижня мобільності, що проходив на майдані Соборний були оголошені результати конкурсного відбору шкіл на участь в проєкті «TUMI: шлях до школи» http://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=8980. Всі школи-учасники в рамках проєкту розроблять власні плани шкільної мобільності, отримають фінансування для реалізації локальних інфраструктурних змін навколо шкіл, метою яких є підвищення безпеки пересування та розвиток сталої мобільності, також в подвір’ях шкіл-учасників будуть влаштовані парковки довгострокового зберігання велосипедів.

Джерело: zt-rada.gov.ua

Новини Житомира

   

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework