Житомирський обласний центр крові заготовив 13 доз плазми з антитілами до COVID-19

  Станом на 4 вересня Житомирський обласний центр крові заготовив 13 доз плазми з антитілами до коронавірусу.


  Плазму вдалося зібрати завдяки 9 донорам, які перехворіли на COVID-19 у легкій та середній формі, - розповідає suspilne.media.

  Директор обласного центру крові Анатолій Чугрієв каже, що плазма з антитілами до COVID-19 потрібна для лікування хворих на коронавірус та виготовлення препаратів крові:

  "У людини, яка перехворіла будь-якою інфекцією, формуються звичайні або спеціальні антитіла до цього збудника. Така ж ситуація з коронавірусом. Тому, якщо вводити людині, яка хворіє, такі антитіла, то, по-перше, захворювання в неї буде проходити в легшій формі, а, по-друге, підвищиться її імунна відповідь на цю інфекцію. Є вже дослідження, які проводили за кордоном, і вони підтверджують цей метод лікування. І є практичні підтвердження тому, що плазма з антитілами до коронавірусу допомагає одужати людині. Ми приймаємо участь в програмі із заготівлі плазми з антитілами до коронавірусу. Наразі у нас вже накопичено 13 доз, які ми зберігаємо, щоб або надати допомогу, або потім, при достатньому накопиченні, надати цю плазму на завод Біофарма, який з неї буде виготовляти імуноглобулін".

  За словами завідувачки відділом заготівлі крові Алли Котюк, донором плазми з антитілами до коронавірусу може стати людина, у якої під час аналізу крові виявлять антитіла до COVID-19:

"Це донори, які були пацієнтами, перехворіли на COVID-19 у легкій або середній формі важкості. При цьому в них має бути негативний результат ПЛР-тестування після хвороби. У нас вже є 9 таких донорів".

  Алла Котюк каже, що крім паспорта та ідентифікаційного коду донор має взяти із собою виписку з лікарні та негативний результат ПЛР-діагностики на коронавірус:

  "Перша донація буде безоплатною. З неї ми набираємо пробірки для тестування на антитіла до COVID-19. Якщо лабораторія виявить антитіла, то наступна донація буде платною. З розрахунку, що за одну дозу плазми донор отримає від 760 до 1285 гривень, залежно від об'єму плазми".

  Житомирянка Наталія Міщенко розповіла, що здає кров не вперше:

  "Я вже здавала плазму – це вже вдруге. І здавала також кров окремо. Сьогодні прийшла, адже знаю, що центру крові не вистачає донорів. Ще сьогодні знизу, де реєструють, помітила оголошення, що тут для забору плазми шукають донорів, які перехворіли COVID-19. За цю плазму вони платять гроші".

  Головний лікар Житомирської міської лікарні №1 Володимира Мордюк каже, що в їхньому закладі плазму з антитілами до коронавірусу ще не використовували, але, згідно з лікувальними показами пацієнтів, її будуть застосовувати у подальшому.

 

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Ігор Грач

 Новини Житомира

 

Последнее изменение Суббота, 05/09/2020

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework