Понад 300 тисяч штрафу загрожує злодіям за вкрадений мох із "українського Стоунхенджу"

Понад 300 тисяч штрафу загрожує злодіям за вкрадений мох із "українського Стоунхенджу"

  Навіщо крали мох, який прикрашав камені, злочинці не зізнались.

  Відшкодувати 300 тисяч гривень вимагатимуть у злодіїв, які вкрали у заказнику "Камінне село" у Житомирській області мох. На таку суму лісівники оцінили шкоду, завдану заказнику, який  ще називають "українським Стоунхенджем". Кажуть, що мох, який ріс на каменях роками, злодії обдерли усього за кілька годин, - розповідає tsn.ua.

  Про злочинців, які обдирають стародавні камені, лісникам повідомили туристи, вони стали випадковими свідками злочину.

  У мікроавтобусі, який вивозив злочинців, лісівники нарахували 101 ящик  із  зірваним мохом.  Злодіями виявилися двоє чоловіків із сусіднього  району. Вони здирали мох руками, кажуть лісники. Брали лише цільні і великі клапті, а от дрібні - покидали біля каменів і цей мох вже пересох і не приживеться.

  Рвати будь-що у "Камінному селі" заборонено. Заказник під охороною держави, тут навіть гриби та ягоди не збирають. Камінне село  - називають українським Стоунхенджем. Десятки велетенських каменів  розкидані лісом, деякі заввишки у 5 метрів. "Езотерика відносить "Камінне  село"  до  місць сили нашої  планети, через яке мікросвіт кожної людини приходить у рівновагу", - каже краєзнавець Юрій Халімончук.

  Тут є  Божий камінь, за легендою на ньому стопи бога, Камінь-компас - наче розколотий на чотири сторони світу. Є Камінь-квітка - його пелюстки начебто мають цілющу силу. "Бачте   пелюстки з  цієї  квітки, якій  приблизно 2 мільярди  років, дають людям, які приїжджають сюди,  відчути енергетику цього місця. Можна полежати на моху, як подушка", - додає  краєзнавець.

  Але нині полежати нема на чому, стародавні камені стоять обідрані. І як швидко на них відросте новий мох, якщо відросте взагалі, фахівці прогнозувати не беруться. "Спочатку  треба, щоб  наріс лишайник,  створив субстрат, а потім вже закріплюється мох. За нинішніх кліматичних умов, це нереально", - констатує Юрій Халімончук.

Кореспондент Олена Кузнєцова. 

 Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework