На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](/media/k2/items/cache/7efdd3e56a259005ac3a073df045af41_L.jpg)
83-річний Леонід Опанасюк зі Станишівської громади перетворив власну садибу на картинну галерею. Пів сотнею своїх полотен, написаних оліями, чоловік прикрасив не лише кімнати будинку, а й фасад, подвір'я і господарські прибудови.
Суспільному пенсіонер розповів, що хата в нього глиняна, білити доводилося часто, бо поруч дорога, тож він вирішив оббити стіни дошками. А тоді з'явилася ідея прикрасити стіни своїми картинами.
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/75a9213c17978a67.jpg)
"Починав малювати аквареллю. Багато намалював стінгазет – в лікарні, в армії. А як прийшов з армії, вирішив займатися олійним живописом".
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/1770ebe259e79de4.jpg)
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/0fe4d131783517eb.jpg)
Дружина художника Ніна Опанасюк розповідає, що чоловік бувало прийде з роботи, повечеряє і сідає малювати аж до 2-3 години ночі. А у вихідні дні – то і до ранку:
"Кличе мене, питає чи подобається той чи інший колір. Я другий раз кажу: трохи темне щось або занадто бліде".
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/36106f9e9424dcf3.jpg)
Зі слів жінки, чоловіку вже двічі пропонували зробити персональну виставку та він відмовляється, бо каже, що не є професіоналом і не має диплома.
Леонід Опанасюк говорить, що дуже любить дітей, тож має картини, присвячені їм, а ще малює котів для сусідських дітей. Разом з дружиною Ніною вони живуть 57 років, мають двох дітей, чотирьох онуків та сім правнуків.
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/f3089fb78860f884.jpg)
Загалом картинна галерея Леоніда Опанасюка налічує більше пів сотні картин. Найбільше – пейзажів.
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/2238268fc1995171.jpg)
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/1adec4526f29c4ae.jpg)
![На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею На Житомирщині 83-річний пенсіонер перетворив власну садибу на картинну галерею](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/16f7e94cba44a599.jpg)
Чоловік каже, що не боїться, що роботи вкрадуть, шкодує лише, що картини вигорають на сонці, а реставрувати їх важко і ніколи. Та й здоров'я не дозволяє працювати, як раніше. За цей рік написав 4 картини. Але кожну свою роботу, каже, любить і пам'ятає, бо це його дітище.
Авторка: Ольга Груп-Сікора
Камера: Ігор Грач