Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів
![Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів](/media/k2/items/cache/a82f8ba62745497cf63ff6425c990482_L.jpg)
40-річний житомирянин Олександр Пятаєв, який професійно займається легкоходством, за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів. Чоловік займається цим видом туризму шість років.
Легкоходство – це один з видів туризму, основним правилом якого є максимальне зниження ваги спорядження без загрози для безпечного подорожування.
Житомирянин Олександр Пятаєв розповів Суспільному, що туризмом займається 21 рік поспіль:
"Перший мій похід я здійснив у 1999 році, а легкоходством я займаюся 6-ть років".
![Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/34fd3254980abe47.jpg)
"Перший мій рюкзак важив 40 кілограмів. Він містив у собі все, і я ніс ці 40 кілограмів на собі. А зараз я несу 5-6 кг. Це вага всього: і їжі, і води. Для легкоходства є таке розуміння, як базова вага рюкзака. Тобто, це – спорядження без їжі та води. Те, що не витрачається, і ви постійно несете. Ця базова вага у літній період складає від 3,5 до 4,5 кг. Це все спорядження на будь-який похід, чи то на місяць, чи на два дні. Без різниці".
![Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/b10f32d2b3266383.jpg)
![Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/240c3f729aef086b.jpg)
"У Румунії, наприклад, коли я зупинився пообідати і пішов по воду. У Румунії дуже багато собак. І ось вискочив пес, схопив перший ліпший пакет і з ним утік. А в цьому пакеті була майже уся їжа. І я його не догнав. Але в мене залишалися якісь батончики. І тоді теж було цікаво – зі мною подорожував пес, який приблудився, і ось ми ділили батончики з ним протягом трьох діб".
![Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів Житомирянин Олександр Пятаєв за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/100dbf2e48b7b39a.jpg)
"Я готувався до цього. У мене були тренування з бігу, спортзал. До таких довгих походів я готуюся. Це не просто так відбувається. Складно пояснити, чому я це роблю. Перш за все – любов до гір, до природи. І подорожі – це найголовніше. Ти відпочиваєш, хоча долаєш багато кілометрів. І також є підкорення дистанції та себе. І щоразу ти розумієш, що можеш більше".
Авторка: Антоніна Тугас
Камера: Тетяна Беляк
Последнее изменение Среда, 18/11/2020