У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду
![У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду](/media/k2/items/cache/1015ba0a0026edecd991c83577ab5351_L.jpg)
20 листопада комунальне підприємство "Житомирводоканал" розпочне хлорування води, яке триватиме до 17 години 22 листопада. Під час знезараження водою можна буде користуватися в технічних цілях.
Про це Суспільному розповіла інженерка КП "Житомирводоканал" Тамара Ступакова. За її словами, щоб стан водопроводу не вплинув на якість води, два рази на рік необхідно проводити дезінфекцію систем:
"На весні проводимо дезінфекцію великими дозами, бо ми готуємо мережу до літа. А восени більш слабкими дозами, але протягом двох діб. Перед тим, як проводити хлорування, обов’язково проводимо підготовку і промивку систем. Восени дози маленькі – 3-5 міліграм. Такою водою можна користуватися у технічних цілях. Хлорування у нас розпочнеться з 15 години 20 листопада і триватиме до 17 годин 22 листопада".
![У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/1e49fc381179a1c1.jpg)
Для знезараження "Житомирводоканал" використовуватиме не звичайний хлоро, а гіпохлорит натрію, який виготовляє саме підприємство. Тамара Ступакова каже, що цю хімічну сполуку виробляють з очищеної мозирської солі та очищеної пом’якшеної води:
"Якраз ми зараз знаходимося у цьому приміщенні, де виробляють гіпохлорит натрію. Він буде поданий у резервуар питної води. Його будуть добавляти стільки, щоб була та доза, якою ми будемо поводити дезінфекцію. Дозу визначають лаборанти. Через кожні пів години відбирається проба і визначається залишковий активний хлор".
![У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду У Житомирі водоканал три дні хлоруватиме воду](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/a5680548a917ff65.jpg)
"Щодня лабораторія здійснює контроль за якістю води за 29 показниками, а також ми контролюємо мережу міста – це колонки та крани. Зараз ми ведемо підготовку до дезінфекції мереж міста, готуємо реактиви. У п’ятницю з 15 години ми почнемо збільшувати дозу гіпохрориту натрію. З суботи ми почнемо їздити по місту і контролювати наявність хлору у мережі. Крім того, у суботу на третьому підйомі ми будемо робити дохлорування, щоб знезараження дійшло до всіх куточків міста".
Автор: Володимир Шолдрук
Камера: Ігор Грач