Коростишів чекає на відновлення контролю за будівництвом на місцях

Коростишів чекає на відновлення контролю за будівництвом на місцях

  Наразі, місцева влада жодним чином не може впливати на самочинне будівництво.

   Коростишівський міський голова Іван Кохан представляв Житомирщину на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, на якому було розглянуте питання відновлення дії постанови Уряду «Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю» №553 від 23 травня 2011 р.

  Мер окреслив головні проблеми, пов'язані з тим, що досить тривалий час будівельна сфера залишається без державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування:

  «Ми занепокоєні, що органи ДАБІ лишені можливості контрольних функцій, а тому певна оперативність і здійснення архітектурно-будівельного контролю на місцях неможливі. У нас напрацьований позитивний досвід, але відсутність механізму контрольних функцій є неприпустимою і стримує розвиток місцевого самоврядування».

  Суть проблемиМайже 9 місяців будівельна сфера залишається без належного державного архітектурно-будівельного контролю, у тому числі зі сторони органів місцевого самоврядування, що в свою чергу призводить до безладу у сфері містобудування, порушення майнових прав фізичних та юридичних осіб, а також прав останніх на належний захист власних інтересів зі сторони держави.

  Вирішення проблеми: Міністерство розвитку громад і територій України підготувало проєкт постанови, яка має на меті відновлення дії постанови Кабінету Міністрів України №553 «Про порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю». Проєкт постанови має бути розглянутий на найближчому черговому засіданні Уряду.

  Асоціація міст України вітає та підтримує ініціативу Міністра Олексія Чернишова щодо відновлення дії постанови №553 та закликає Уряд якнайскоріше схвалити відповідний проєкт постанови та повернути місцевому самоврядуванню повноваження здійснювати архітектурно-будівельний контроль.

Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework