У Житомирі перевірили на вміст нітратів ранню полуницю від українського виробника
![У Житомирі перевірили на вміст нітратів ранню полуницю від українського виробника](/media/k2/items/cache/f62b9b02c20f7b4eeb27d36ecb7081e6_L.jpg)
27 квітня на Малинський ринок у Житомирі завезли першу 20-кілограмову партію ранньої полуниці від українського виробника. Хоча полуниця не входить до переліку ягід, фруктів та овочів, обов’язкових для досліджень на нітрати, в лабораторії Малинського ринку таку перевірку провели. Вміст нітратів – в межах допустимої норми.
Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторією Малинського ринку Тетяна Матвійчук. За її словами, до цього в Житомирі продавали полуницю, привезену з-за кордону.
Працівник лабораторії Малинського ринку Юрій Шалаєв розповів і показав кореспондентам Суспільного, яким чином проводять перевірку на вміст нітратів у полуниці.
"Спочатку ми подрібнюємо полуницю до однорідної маси, а далі готуємо для дослідження суміш проби і реактиву у співвідношенні 1:5. Беремо 10 грамів досліджуваного матеріалу і додаємо до нього 50 мілілітрів досліджуваного розчину. Ставимо це на мішалку і проводимо екстракцію досліджуваної проби. Зараз ми отримали результат із показниками 31 міліграм вмісту нітратів на один кілограм, що є в межах допустимих норм. Дана продукція вважається безпечною та допускається до реалізації", – каже Юрій Шалаєв.
"Вона дуже рання. Її теж купують, але потроху, бо дуже дорога. Якщо люди вимагають експертний висновок, то ми його надаємо. Вони перевіряють, дивляться, що їм потрібно, і тоді купують", – говорить Іван.
Автор: Володимир Шолдрук
Оператор: Сергій Базилюк