У Житомирі перевірили на вміст нітратів ранню полуницю від українського виробника

У Житомирі перевірили на вміст нітратів ранню полуницю від українського виробника

  27 квітня на Малинський ринок у Житомирі завезли першу 20-кілограмову партію ранньої полуниці від українського виробника. Хоча полуниця не входить до переліку ягід, фруктів та овочів, обов’язкових для досліджень на нітрати, в лабораторії Малинського ринку таку перевірку провели. Вміст нітратів – в межах допустимої норми.

  Про це Суспільному розповіла завідувачка лабораторією Малинського ринку Тетяна Матвійчук. За її словами, до цього в Житомирі продавали полуницю, привезену з-за кордону.

  "Полуниця у нас надходила з Іспанії – її до нас везли звідти вже з сертифікатом якості, – говорить Тетяна Матвійчук. – А взагалі полуниця перевіряється органалептично (запах, смак і присмак, забарвленість, каламутність – ред.) та на радіонукліди. Щоб переконатися, що в полуниці немає нітратів, ми її перевіряємо. Ми також перевірили на вміст нітратів полуницю, яку перший раз привезли з Херсонської області. Сьогоднішній (27 квітня – ред.) вміст нітратів становить 48 при нормі у фруктах – 60. Тобто, вміст нітратів – у межах допустимої норми".
 

  Працівник лабораторії Малинського ринку Юрій Шалаєв розповів і показав кореспондентам Суспільного, яким чином проводять перевірку на вміст нітратів у полуниці.

  "Спочатку ми подрібнюємо полуницю до однорідної маси, а далі готуємо для дослідження суміш проби і реактиву у співвідношенні 1:5. Беремо 10 грамів досліджуваного матеріалу і додаємо до нього 50 мілілітрів досліджуваного розчину. Ставимо це на мішалку і проводимо екстракцію досліджуваної проби. Зараз ми отримали результат із показниками 31 міліграм вмісту нітратів на один кілограм, що є в межах допустимих норм. Дана продукція вважається безпечною та допускається до реалізації", – каже Юрій Шалаєв.

  Продавець Малинського ринку Іван Бунтов розповів, що полуниця, яку він реалізує, має сертифікат якості.
 

  "Вона дуже рання. Її теж купують, але потроху, бо дуже дорога. Якщо люди вимагають експертний висновок, то ми його надаємо. Вони перевіряють, дивляться, що їм потрібно, і тоді купують", – говорить Іван.

 

Автор: Володимир Шолдрук

Оператор: Сергій Базилюк

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework