На Житомирщині жінка 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі
![На Житомирщині жінка 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі](/media/k2/items/cache/5e3ef0188fcca9b88ecddeb93e691e2d_L.jpg)
Надія Смоліна з родиною протягом 20 років опікується церквою святого Михаїла, яка рошташована у відселеному після аварії на Чорнобильській АЕС селі Великі Кліщі Народицької громади.
Про це Суспільному розповіла сама Надія Смоліна. За її словами, вона народилася в селі Великі Кліщі, але після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції всі жителі були змушені виїхати. В 1990 році населений пункт зняли з обліку.
"На цьому місці була моя хата, – каже Надія, – така чудова, прекрасна українська хата, а зараз нічого немає. І звичайно, що мені душа болить. Хати немає, але місце, де вона була, залишилося, і пташки однаково співають, звеселяють душу".
Надія Смоліна говорить, що наразі єдина згадка про те, що тут жили люди – церква святого Михаїла. Цим храмом родина Надії Смоліної опікується упродовж 20 років.
"Мені якось наснилося, що ми маємо приїхати сюди. Ми приїхали і побачили, що тут нічого не було, все перевезли, коли виїжджали. І ми почали цей храм відновлювати. Люди приносили ікони, прибирали тут, пофарбували. Олег Лук'яненко з моєї родини із Малина замовив цей іконостас у Києво-Печерській лаврі. Іконостас ідентичний тому, який колись був у Великих Кліщах", – розповіла Надія Смоліна.
![На Житомирщині сім'я 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі На Житомирщині сім'я 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/9bfe7fbf200956dd.jpg)
![На Житомирщині сім'я 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі На Житомирщині сім'я 20 років опікується храмом, що лишився у відселеному після аварії на ЧАЕС селі](https://cdn3.suspilne.media/images/resize/952x1.78/60c2e31ef019b0f5.jpg)
Ікона Вхід Господній в Єрусалим
Всередині стіни та стеля храму розписана іконами, на яких зображені біблійні сюжети. Нині до церкви приїжджають не лише люди, які народилися у Великих Кліщах, але й паломники з усієї України.
"Ця церква відкрита завжди, вдень і вночі. Сюди можна приїжджати у будь-який час", – каже Надія.
Автор: Сергій Косюченко
Оператор: Сергій Кобилянський