На Житомирщині до 7% озимих зернових уражені септоріозом
![На Житомирщині до 7% озимих зернових уражені септоріозом](/media/k2/items/cache/97083138a8222f327ef47aa340f193c8_L.jpg)
На Житомирщині у сонячні дні на посівах озимих зернових культур спостерігається літ шведської мухи, гессенської мухи, злакової попелиці. Проявів розвитку хвороб фахівці не виявили.
Про це повідомляє головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.
На падалиці зернових культур також продовжується шкодочинність шведської мухи, гессенської мухи та злакової попелиці. 7% рослин уражені септоріозом за розвитку хвороби 0,8%, 3% – бурою листковою іржею за розвитку хвороби 0,5%, 2% – борошнистою росою за розвитку хвороби 0,4%.
У посівах озимого ріпаку продовжуються розвиток і шкідливість хрестоцвітих блішок переважно в крайових смугах полів, які пошкодили 4-6% рослин у слабкому ступені.
Спостерігається завершення живлення гусениць ріпакового пильщика, які пошкодили 4% рослин у слабкому ступені, подекуди продовжується шкідливість гусеницями озимої совки, ріпакового та капустяного біланів, які пошкодили 2% рослин у слабкому ступені, капустяною попелицею (пошкоджено 4% рослин).
Відмічаються також прояви альтернаріозу у 1,2% рослин, пероноспорозу – в 1% рослин.
На кукурудзі фіксують ураження летючою сажкою 1-2% рослин, загальна площа ураження – 5%. Пухирчастою сажкою уражено 4% рослин за загальної площі ураження 3%. Також є ураження качанів фузаріозом – максимум 2% з розвитком хвороби 0,3%.
На падалиці зернових культур налічується 2-3 живі колонії мищоподібних гризунів на гектар. На посівах озимого ріпаку також трапляються їх поодинокі колонії. Прогнозується, що заселеність мишоподібними гризунами в агроценозах зростатиме.
Последнее изменение Четверг, 15/10/2020
Последнее от Главный Редактор
- У Бердичеві судитимуть уродженця росії, викритого СБУ на антиукраїнській пропаганді
- Віталій Бунечко долучився до передачі обладнання для Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. ВІДЕО
- У Житомирській ОВА відбувся брифінг щодо державної програми допомоги українцям, чиє житло було пошкоджено або знищене в результаті російської агресії
- #плічопліч: Вітаємо наших юних черлідерок з Звягельського ліцею № 11 з перемогою у IV етапі змагань
- #ПрозорістьТаПідзвітність: Робочою групою розглянуто закупівлю за висновком Держаудитслужби