У Житомирі 29 дітей з інвалідністю за гроші благодійників проходять сеанси з іпотерапії
![У Житомирі 29 дітей з інвалідністю за гроші благодійників проходять сеанси з іпотерапії](/media/k2/items/cache/32e5a44773814a549b29e0ec07882f44_L.jpg)
У Житомирі благодійна організація "Я – мама!" організувала збір грошей, за допомогою яких 29 дітей з інвалідністю безоплатно проходять сеанси з іпотерапії.
Про це Суспільному розповіла голова організації "Я – мама!" Тетяна Смірнова. За її словами, збір грошей продовжується, адже ще 50 сімей чекають на зайняття з іпотерапії:
"Організація "Я-мама!" вже 6 років поспіль організовує збори грошей на зайняття з іпотерапії для діток з інвалідністю. Саме для таких діток реабілітація повинна бути комплексною. Іпотерапія дає додатковий поштовх для розвитку. Цьогоріч, не зважаючи на пандемію, ми змогли оплатити 232 зайняття для 29 дітей з інвалідністю на загальну суму 60 тисяч 350 гривень".
"У нас багато діток пройшли безоплатні зайняття з іпотерапії. Це дітки, які мають інвалідність. Іпотерапія – це метод реабілітації, в якому основним інструментом виступає спеціально підготовлений кінь та комплекс вправ, які індивідуально підібрані. І їх виконує дитина на коні під наглядом іпотерапевта".
"Ми працюємо з нею над осанкою. Укріплюємо їй м’язи спини, рук, ніг і намагаємося виправити сколіоз, бо у неї він наявний".
Брат Злати-Олександри Ростислав Господарчук каже, що результат після занять з іпотерапії помітний:
"Наразі вона навіть сама виправляється. Розумієте, я завжди робив їй зауваження, але наразі вона сама тримає осанку. І навіть після цих кількох сеансів помітні результати".
![У Житомирі 29 дітей з інвалідністю безоплатно проходять сеанси з іпотерапії У Житомирі 29 дітей з інвалідністю безоплатно проходять сеанси з іпотерапії](https://d2bivpxs8ong2u.cloudfront.net/images/resize/952x1.78/2c73249d325e6a24.jpg)
"Особисто я також помічаю зміни в осанці у Злати, порівняно з першим зайняттям, коли вона боялася та була трішки скутою. А сьогодні вона вільно себе почуває на конику. Мене і Магнолію вважає своїми друзями".
Злата-Олександра Господарчук каже, що заняття їй подобаються:
"Я відчуваю радість, веселощі. І знаю, що буду здорова і красива".
Авторка: Антоніна Тугас
Камера: Віктор Підвисоцький