У наступному опалювальному сезоні жителі Житомирщини можуть платити за тепло більше

У наступному опалювальному сезоні жителі Житомирщини можуть платити за тепло більше

  Тарифи на тепло у наступному опалювальному сезоні можуть зрости до шістдесяти відсотків.

 Про це Суспільному під час всеукраїнської наради керівників теплопостачальних підприємств України сказав Олексій Кучеренко – перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства. За його словами, причина збільшення тарифів – зростання ціни на газ.

  Вісім тисяч триста гривень за одну тисячу кубічних метрів газу – таку ціну може встановити для теплопостачальних підприємств у новому опалювальному сезоні НАК "Нафтогаз". За словами першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, це може призвести до зростання неплатежів.

  "Вже рахують за новою ціною на газ, яку диктує НАК "Нафтогаз", його дочірня компанія "Нафтогаз Трейдинг", – розповідає Олексій Кучеренко. – Порахували певні міста, зокрема, і Київ, отримали ціну – 8 300 за тисячу кубів. Черкаси порахували тариф – плюс 57-60%, в 6 разів більше. Самі порахуйте, що це буде. Зростуть неплатежі, борги".

  Керівник "Житомиртеплокомуненерго" Дмитро Рогожин каже , що підприємство отримало у минулому опалювальному сезоні збитки у сумі 48 мільйонів гривень.

  "Через те, що з одного боку, була виставлена ринкова вартість газу, з іншого – ми виставляли регульовану, то отримали збитки по газу у сумі 48 мільйонів гривень, – каже Дмитро Рогожин. – Через те, що не прийняті перехідні положення у порядку тарифоутворення, тільки за перший квартал цього року підприємство понесло збитки у сумі 23 мільйонів гривень. Вони не перекладені на плечі наших користувачів, але вони нанесені чи нашому підприємству, чи нашій місцевій громаді".

  Як розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, запобігти цьому може, зокрема, встановлення "Нафтогазом" річної ціни на газ:

  "За рахунок того, що складова газу у тарифі – 70-78% , на 60-70 % тариф може зрости, якщо держава не ухвалить рішення, які потрібно. Треба встановити ціну на газ для підприємств теплової енергетики тільки річну, і щоб вона була прогнозованою: 6 тисяч гривень, так 6 тисяч гривень. Ми розуміємо, що те, що буде більше 6 900, як в цьому році, то призведе до зростання тарифів".

  Прокоментував і представник НАК "Нафтогаз України" Едуард Кругляк:

  "За моїми даними, сьогодні ціна постачання газу газової компанії "Нафтогаз Трейдинг" – 8 тисяч 325 гривень з ПДВ за тисячу кубічних метрів. Менше цієї ціни на сьогоднішній день я не бачу. Ринок покаже, якою буде ціна, якою буде позиція "Нафтогазу". Разом із Урядом, з Офісом Президента відпрацюємо питання ціни на газ і для того, щоб підприємства теплоенергетики мали можливість впевнено увійти в опалювальний сезон".

 

Автор: Леонід Харшан

Камера: Ігор Грач

Новини Житомира

 

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework