КУЛЬТУРА

Большая Бердичевская и вид на Михайловскую улицу. Фото 1965 года

  Это вид с площади Горсовета на Михайловскую улицу – комплексный историко-архитектурный памятник XIX века. Михайловская улица тогда называлась улицей Советов.

У Житомирі пройде фестиваль сучасного етнічного мистецтва ВулБа

  5 серпня на Михайлівській відбудеться фестиваль сучасного етнічного мистецтва ВулБа. Захід проводитиметься уже 9 раз поспіль. 

Баранівський фарфоровий ожив. На старих кінокадрах

  Фарфоровий завод у Баранівці завжди був гордістю нашого краю. Заснований ще 1802 року, він швидко став потужним підприємством, що виготовляло високоякісний фарфор.

Модний Житомир

  Ідея розповісти, як одягались жінки нашого міста наприкінці ХІХ-початку ХХ століття мені сподобалась. Здається, цю тему ще ніхто не підіймав, принаймні мені не траплялось бачити. А головне, звернув увагу, що маю у своєму архіві чудові фото та матеріали для ілюстрації. Читачам повідомляю, що всі дійові особи «фотосесії» тільки житомирянки, а знімки робили житомиряни-фотографи. Ці фотокартки – автентичні, старовинні знімки,  ніколи раніше не публікувались, за виключенням малюнка модного Парижа та елементів жіночого одягу.

Панорама площади Победы 50 лет назад. ФОТО

  До революции площадь называлась Соборной, в 1959 году получила название Октябрьской.

Марина Поплавская: Я сама себе диетолог. А секрет? Как говорила Майя Плисецкая: «Надо меньше жрать!»

  У всех отпуск, а у житомирянке актрисы из  «Дизель Студио»  — подготовка к новым концертам «Дизель Шоу» в Одессе и съемки продолжения скетчкома «На троих». Мы встретились с Мариной на репетиции и расспросили о планах на остаток лета, диетах и секретах красоты.

Фабрика братьев Тайбер на Вильско-Шоссейной улице

  Сапожные изделия фабрики пользовались большим спросом и были высокого качества. На выставках в городах Одессе, Люблине и Ченстохове они удостоились серебряных медалей. Принадлежала фабрика братьям Тайбер.

Отож, Житомир! ХVIII століття: книжки, події, люди

  Велика, цікава, мало відома широкому загалу історія перших друкарень та стародруків в Житомирі варта уваги. Про них можна розповідати багато, але цього разу обмежусь декількома окремими подіями й постатями. Тішу себе надією зацікавити читачів і викликати бажання дізнатись більше, або й самому долучитись до захопливих досліджень.

Самый старый рынок и снесенная Крестовоздвиженская церковь: Как выглядела Замковая гора более ста лет назад. ФОТО

  Большой городской Старый Базар (Воздвиженский рынок). Он состоял из двух частей - продовольственной и вещевой, которую в народе прозвали толкучкой.

«Віднайшовши героїчний життєвий ідеал, нація не боїться вже ніяких фізичних ударів», - Олег Ольжич

  Історія – це не дати та події, це люди. В тяжкі часи ці люди об’єднують навколо себе однодумців та творять дати та події. І тоді ми розповідаємо історію кожної людини, які, як нитки у веретині, сплітаються у тканину історії країни.

Одно из редких появлений пейзажей Бердичева в художественном кинематографе. ВИДЕО

  В 1982 году режиссёр Одесской киностудии Вадим Костроменко снял фильм о парнишке – воспитаннике разведчиков в годы войны. Часть сцен, имитирующих Германию, снималась в тогда запущенных (а ныне – отреставрированных) строениях монастыря босых кармелитов в Бердичеве.

Подольская улица в 1962 году. ФОТО

  Одна из старейших улиц Житомира и главная улица бывшего средневекового предместья Подол.

Для спорудження 14-ої греблі «Гаркушиного озера» використали 10 т вибухівки та 6 вагонів дефіцитного цементу

  Майже 70 років пройшло із часу створення Гаркушиного озера – справжньої перлини нашого краю.

ВИДЕОКАНАЛ

Якби ми мали достатньо грошей, то хоч сьогодні поїхали б подорожувати країнами Європи! — саме так житомиряни оцінюють свої можливості поїздок за кордон. 

Add a comment

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Loading...

Go to top