Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Єдиний в Україні вокзал, який ніколи «не бачив» потягів знаходиться на Житомирщині

Єдиний в Україні вокзал, який ніколи «не бачив» потягів знаходиться на Житомирщині

  На вулиці Звягельській у містечку Баранівці розташована одноповерхова довга будівля. Нині тут розміщується неврологічне відділення районної лікарні. Будинок цей має доволі цікаву історію. Адже спорудили його як приміщення залізничного вокзалу. До якого, однак, ніколи не прибували потяги.

   Про цю унікальність будівлі навіть місцеві жителі не знають. А в курсі — лише ентузіасти-краєзнавці. «Варто лишень подивитися на будинок — і одразу кидаються в очі характерні вокзальні обриси, — показує Ігор Бєляков, працівник лікарні, який багато років досліджує її історію. — Цю споруду звели у 1927 році зовсім не для лікарні, бо вона тоді знаходилася в іншій частині містечка, біля контори колгоспу», - пише zhytomyrschyna.zt.ua.

  Саме в ті роки обговорювалася ідея сполучити Баранівку залізницею з Новоградом-Волинським, що знаходиться за 30 кілометрів на північ. Готуючись до прокладання колії, в Баранівці спорудили типову будівлю залізничного вокзалу — на околиці, де в’їзд з боку Новограда-Волинського. Але потім з цим проектом щось не склалося, його відхилили — тож залізничні рейки до Баранівки так і не провели. А вокзальна будівля — лишилася. «В 1960-их роках поруч звели корпуси районної лікарні, — пояснює Ігор Бєляков. — Тоді ж цю будівлю передали медикам». Тепер тут лікують нервові хвороби. А поодинокі обізнані туристи залюбки фотографуються біля єдиного в Україні вокзалу, який ніколи «не бачив» потягів.

Сергій Бовкун

Новини Житомира

 

Последнее изменение Среда, 07/08/2019

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top