×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Житомирська «Енергія» виборола золото Чемпіонату України

П’ятнадцятий чемпіонат України з міні-футболу серед аматорських команд серед енергопостачальних компаній проходив на Житомирщині.

n 0911156591Як повідомляє прес-служба ПАТ «ЕК «Житомиробленерго», у Бердичеві, у залі спорткомплексу «ЛАВ», із 2 по 6 листопада 2015 року змагалися 16 команд-учасниць чемпіонату. Звісно, до числа фаворитів  першості заздалегідь називали господарів майданчика. Але, якщо  врахувати, що житомиряни мають стабільний склад  із молодих, але досвідчених гравців, які упродовж двох чемпіонатів у 2013 та 2014 років займали другу сходинку за підсумками змагань і отримували «срібні» медалі, то перевага команди ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» над своїми суперниками була очікуваною. Тим паче, що фактор «рідних стін» завжди має певне значення. Втім, якщо повернути погляд на історію проведення чемпіонатів, то господарі майданчика лише один раз здобували «домашню» перемогу. Було це у 2007 році, коли у Дніпропетровську найсильнішою стала команда ДТЕК «Дніпрообленерго». Цікавий факт, але триразовий переможець чемпіонату серед енергопостачальних компаній – команда ПАТ «Прикарпаттяобленерго», якій довелося аж чотири рази бути господарем першості, жодного разу не здобувала чемпіонського титулу вдома.

n 0911156591 1

Третього листопада 2015 року, вже у перший ігровий день чемпіонату, про свої чемпіонські претензії заявили господарі чемпіонату. Команда ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» без особливих над зусиль перемогла луганчан із рахунком 5 : 0. Це була найпотужніша перемога дебюту першості, але вже наступного дня житомиряни повторили цей  результат у грі із командою « Київобленерго». Щоправда свій заключний поєдинок у груповому турнірі футболісти ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» відзначили достатньо скромним переможним рахунком 1 : 0 у матчі із чернігівськими енергетиками. У півфіналі, де зустрічалися переможці чотирьох підгруп, житомиряни знову розгромили команду ПАТ «Львівобленерго» із рахунком 4:0, а у іншому поєдинку одесити взяли гору над херсонцями (2 : 1). Отож, фінальний поєдинок звів господарів чемпіонату та команду ПАТ «ЕК «Одесаобленерго». Одесити вже ставали переможцями чемпіонату у 2010 році, коли першість проходила у Івано-Франківську. А от житомиряни, неодноразово займаючи призові місця чемпіонатів, упродовж кількох років будучи очевидними фаворитами, чемпіонами ще не були. Треба зауважити, що фінальна гра проходила за ініціативи та переваги житомирян. Вони значно більше атакували ворота суперників, але певне хвилювання не дозволяло господарям першості забити гол вже у першому таймі. Але вже у другому таймі гол житомирянина Тараса Тарасюка став втіленням переваги гравців ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» над суперниками із Одеси. Варто зауважити, що одесити навіть не думали здаватися і до самого фінального свистка прагнули хоча б зрівняти рахунок. І диво таки сталося. За хвилину до фінального свистка житомиряни змушені були розпочинати гру із центра поля. Наші хлопці кинулися в атаку, аби довести свою перевагу, але часу для цього їм вже не вистачило. Таким чином, чемпіонське звання, як і торік, знову здобувалося під час виконання гравцями штрафних ударів-пенальті. Житомиряни, які по суті втратили на останній хвилині ігрового часу можливість стати чемпіонами, примусили похвилюватися своїх уболівальників ще декілька хвилин. Але під час пробиття пенальті господарі не дали одеситам шансу на перемогу. І гравці команди, і її воротар Олег Гутник, були кращими за суперників під час виконання штрафних ударів. Відтак, переможцем 15-го чемпіонату України із фут залу серед аматорських команд енергопостачальних компаній стала команда ПАТ «ЕК «Житомиробленерго». Другими були одесити, а третю сходинку чемпіонату посіла команда ПАТ «ЕК»Львівобленерго», яка у матчі за третє місце перемогла херсонців (2 : 0). Окрім звання кращого голкіпера першості, яке здобув воротар житомирської команди, житомирянин Сергій Слюсар був визнаний кращим гравцем чемпіонату. Таким чином до числа переможців першості, яка проходила вже у 15-й раз долучилася команда ПАТ «ЕК «Житомиробленерго». Житомиряни заслужили це право не лише чудовим виступом у Бердичеві, але й усією історією своїх виступів, починаючи із 2011 року. Традиційними титулами Чемпіонату нагороджено: Найкращий гравець – Сергійц Слюсар, «Житомиробленерго»; Найкращий воротар- Олег Гутнік «Житомиробленерго»; Найкращий захисник – Олег Кабаненко, «Дніпрообленерго»; Найкращий нападник – Сергій Урсуленко, «Одесаобленерго»; Найкращий бомбардир (5 голів) – Андрій Лубуська, «Львівобленерго»; Приз глядацьких симпатій – Сергій Ляшко, «Луганське ЕО».