×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Бюджетні установи Житомирщини заборгували за газ 11 млн грн

Заборгованість за постачання природного газу установ та організацій, що фінансуються з місцевого та державного бюджетів,

n 2602168001становить 9,8 млн грн, а за розподіл газу – 1,2 млн грн.

 Фактично бюджетні установи здійснюють несанкціонований відбір газу з газорозподільної системи. Тому «Житомиргаз» не має законних підстав продовжувати розподіл природного газу боржникам і зобов’язаний припинити їм газопостачання.

Про це повідомляють у  прес-службі  ПАТ «Житомиргаз».

За новим законодавством, що діє з 27 листопада 2015 року (зокрема Кодексу газорозподільних систем і Правил постачання природного газу), за всіма споживачами закріплене право вільного вибору постачальника газу. Бюджетні організації також отримали право купувати газ у будь-якої газопостачальної компанії на рівні з іншими суб’єктами господарської діяльності. Для законного оформлення взаємовідносин з постачальниками газу бюджетні установи повинні пройти процедуру укладання відповідних договорів, замовитиобсягигазу і здійснити передоплату. Адже якщо ці умови не виконуються, відбір газу вважається несанкціонованим.

ПАТ «Житомиргаз» інформувало місцеві адміністрації щодо змін у взаємовідносинах споживачів і газорозподільної та газопостачальної компаній. Втім не всі керівники бюджетних установ та організацій звернули на це належну увагу і заздалегідь не потурбувалися про виконання вимог закону.

Ігнорування органами місцевого самоврядування та органами загальнодержавних міністерств та відомств вимог законодавства, що регулює ринок газу, спричинило, те, що у найближчі дні газопостачання буде припинене до закладів освіти Андрушівського, Бердичівського, Баранівського, Брусилівського, Житомирського, Любарського, Народицького, Овруцького районів, які заборгували найбільше.

Зауважимо, що відповідальність за часткове або повне припинення газопостачання, що сталося внаслідок несвоєчасного проведення розрахунків за спожитий природний газ, зумовленого недостатнім виділенням коштів для забезпечення природним газом споживачів, що фінансуються з відповідних бюджетів, несуть місцеві держадміністрації (відповідного до постанови Кабміну від 27.12.2001 №1729 «Про порядок забезпечення галузей національної економіки та населення природним газом»).

«Постає питання: чому за безвідповідальність керівників райвно, в підпорядкуванні яких є об’єкти соціального призначення, повинні страждати діти, які не можуть повноцінно навчатися, та газовики, які через відсутність коштів не можуть у повній мірі  здійснювати обслуговування газових мереж Житомирщини», – зауважує заступник голови правління «Житомиргазу» з постачання і обліку газу Ольга Іванова.

Газ є державним ресурсом, тому «Житомиргаз» як оператор розподільних мереж, і «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ», який здійснює постачання газу споживачам області, зобов’язані щомісяця звітувати за нього НАК «Нафтогаз України». Крім того, через відсутність оплати ТОВ «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» не в змозі вчасно сплатити за поставлений газ, що спричиняє скорочення постачання палива на територію Житомирської області.

Довідка. Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Житомиргаз» здійснює розподіл природного газу на території Житомирської області. Підприємство обслуговує 13,3 тис км газопроводів, 2452 газорегуляторні пункти. Річний обсяг транспортування становить більше 600 мільйонів кубометрів газу.

Клієнтами компанії є 360 тисяч домоволодінь Житомирської області – 11 міст, 36 селища міського типу та 583 села.

Последнее изменение Пятница, 26/02/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework