В СЕС розповіли де небезпечно купатися

Відібрано та досліджено 72 проби води за показниками якості та безпечності. 

Протягом травня–червня 2016 року териториальними структурними підрозділами Житомирського обласного лабораторного центру відібрано та досліджено 72 проби води за показниками якості та безпечності з поверхневих водойм, що використовуються населенням з метою відпочинку. Серед досліджених проб води виявлено 18 зразків, що не відповідали встановленим санітарним нормативам, в т.числі в річці Гуйва на території м. Андрушівка за рівнем БСК (біологічного споживання кисню) та вмістом заліза, в ставках «Шандора», «Шкіроб’єднання», «Рафінадний завод» в м. Бердичеві, в річці Тетерів у межах м. Коростишева за органолептичними показниками та в межах м. Радомишль за бактеріологічними показниками (вміст лактозопозитивних кишкових паличок в 14 разів перевищував встановлений норматив), в річці Уборть в межах Олевського та Ємільчинського районів за вмістом заліза, бактеріологічними, органолептичними показниками та рівнями БСК (біологічного споживання кисню) і ХСК (хімічного споживання кисню), в річці Ірша в межах м. Малин за бактеріологічними показниками.

Внаслідок надзвичайної ситуації техногенного характеру на річках Хомора та Случ в межах Баранівського на Новоград-Волинського районів якість води значно погіршилась в порівнянні з середньостатистичними багаторічними спостереженнями за вмістом заліза, рівнями хімічного та біологічного споживання кисню, розчиненого кисню, бактеріологічними показниками. Така вода є небезпечною для використання її з рекреаційною метою.

На разі проведеними дослідженнями виявлено значну кількість водойм, що активно використовуються населенням для відпочинку, в яких вода відповідає санітарним нормам. Це бувший піщаний кар’єр Житомирського заводу силікатних виробів с. Слобода Селецька, озеро «Мельком» с. Сонячне у Житомирському районі, озера біля с. Великі Кошарища в Коростишівському районі, «Блакитне озеро» в Овруцькому районі, річки Тетерів в межах Чуднівського району та м. Житомира, Жерев в смт.Лугини, Гнилоп’ять в м. Бердичеві, Візня в Малинському районі.

Основним джерелом забруднення поверхневих водойм є неякісно очищені сточні води на діючих очисних каналізаційних спорудах міст та селищ області.

Фахівцями обласного лабораторного центру продовжується моніторинг якості води з поверхневих водоймищ з метою ознайомлення населення області через засоби масової інформації про отримані результати, надання рекомендацій щодо можливості використання поверхневих водоймищ з рекреаційною метою та інформування місцевих органів самоврядування, виконавчої влади з пропозиціями для вжиття відповідних заходів в разі необхідності, спрямованих на покращення якості води в поверхневих водоймах.

 

Последнее изменение Среда, 29/06/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework