×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 657.

Що приховують підземелля Житомирщини?

Новоград-Волинський район став найсильнішою перешкодою для німецьких військ в 1941 році. Однією з найпотужніших перешкод стала Гульська міна - група дотів, що знаходиться по берегах річки Случ поблизу села Гульськ.


Зміцнення було створено в 30-ті роки минулого сторіччя і було найсильнішим вузлом так званої «Лінії Сталіна». Будівництво проводилося у два етапи. Спочатку побудувалися підземні приміщення, що включали склади, медпункт, спецкімнати для обладнання, вбиральні, кімнату відпочинку і колодязь. Були передбачені місця для установки кулеметів типу «максим». Пізніше озброєння зробило крок вперед і знадобилося модернізувати зміцнення, створивши місця для гармат, які захищали підступи до річки з лівого берега.
Гульська міна вважалася другим зміцненням по міцності, першим - була фортифікація Могилева-Подільського району. Міна ділилася на Північну і Південну. Досягала вона в довжину 515 метрів, включаючи всі підземні комунікації на глибині понад 10 метрів. Товщина стін дотів і напівкапоніри досягала 1,5 метра. Оборону зміцнення тримали кілька гармат і 10 кулеметів, для цього було зроблено безліч бійниць.
Зміцнення стояло на підвищенні, відкриваючи гарнізону з 130 бійців широкий огляд річки. На жаль, саме тут була прорвана німцями лінія фронту. Сталося це через спішний відступ польових частин. Сьогодні збереглися лише стіни Гульської міни, все обладнання зникло. Перебуваючи на березі річки Случ, варто також оглянути руїни давньоруського городища і помилуватися чудовими Поліськими пейзажами.

Джерело: nvcity.wordpress.com

Последнее изменение Среда, 07/09/2016

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework