НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Автори проекту держбюджету-2017 забули про об’єднані сільські громади

Автори проекту держбюджету-2017, схоже, забули про об’єднані громади.

Таке припущення висловив народний депутат України Павло Дзюблик, коментуючи опубліковану ЖК статтю «Лідери об’єднаних громад побоюються знову опинитися в позі прохачів із протягнутою рукою».

Прокоментувати ситуацію, в якій зараз знаходяться вже створені об’єднані громади, «Житомирський Кур’єр» попросив саме Павла Дзюблика, оскільки маршрут прес-туру проходив його (66-м) виборчим округу. Про це повідомляє МОЯ ЧЕРНЯХІВЩИНА.

За словами Павла Володимировича, далеко не всі об’єднані громади самодостатні і впевнено стоять на ногах. Причини проблем – як об’єктивні, так і суб’єктивні. Але навіть успішні громади зараз стикаються з невизначеністю щодо бюджетного фінансування ряду статей своїх витрат в наступному році.

– У громад і народних депутатів виникають питання до авторів проекту держбюджету-2017 щодо медичної субвенції, – пояснює народний депутат. – Якщо буде впроваджуватися принцип, відповідно до якого гроші повинні «ходити за хворим», то громади, в яких немає медустанов другої ланки медичної допомоги, частину своєї медичної субвенції повинні віддавати районній лікарні.

Це логічно, оскільки медпослуги другого рівня жителі громад отримують там. Але механізм дофінансування районних лікарень сільськими громадами поки неясний. По-друге, всі ми зараз намагаємося розібратися зі шкільноою субвенцією. У проекті державного бюджету на 2017 рік передбачені тільки кошти на зарплати працівникам освіти. Кошти на оплату комунальних послуг та зарплати технічного персоналу фактично лягають на бюджети громад. Ми підняли це питання перед прем’єр-міністром і віце-прем’єром.

Я озвучив це питання і профільному міністрові. Вони спробують розподілити компенсаційну дотацію і на об’єднані громади теж. По-третє, з проекту держбюджету неясно, які суми на капбудівництво будуть спрямовані об’єднаним громадам з 9-ти мільярдів гривень, закладених на ці цілі в проект держбюджету.

Последнее изменение Пятница, 04/11/2016

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top