Село на Житомирщині потрапило до 25 унікальних куточків України, створених природою та людиною

Для того, щоб зануритися в світ природних та архітектурних чудес, не обов'язково їхати кудись далеко. У нашій країні є сотні дивовижних пам'яток, створених людиною і природою.

Більшість з них неймовірно красиві, інші - містично привабливі, треті - володіють багатющою історією. Hotels24.ua підібрав для вас 25 найбільш унікальних з них, серед них і магічне Кам’яне село на Житомирщині.

1. Бушанській скельний храм на Вінничині

Дивовижне наскальне зображення в заповідному місці "Буша" завжди було причиною суперечок вчених. На гілках дерева зображений птах, а під деревом - молиться на колінах чоловік. Трохи далі можна побачити гордо стоячого оленя. На думку дослідників, вік твору становить від 400-1900 років.

2. Оконські джерела на Волині

Чудесні фонтани у вигляді куполів можна побачити на поверхні мальовничого озера. Все це чарівництво утворюється завдяки великому тиску, який виходить з надр землі. Вода тут має температуру близько 9 градусів в будь-який час року.

3. Мавринський майдан у Дніпропетровській області

У Дніпровській області є унікальний природний скарб - Мавринський майдан, знаний своїм правильним рельєфом. Якщо дивитися на таку пам'ятку з висоти, то можна розглянути форму павука. У центральній частині об'єкта розміщується випукле коло з трьома своєрідними входами і волноподобнимі валами. Деякі вчені стверджують, що така площа виконувала функції древньої обсерваторії.

4. Соледарське озеро в Донецькій області

Соледарське озеро на Донеччині може здивувати різницею температури води, яку можна спостерігати на різній глибині. Аномалія полягає в тому, що поверхня води має температуру близько 25 градусів, на глибині 6 метрів - 40 градусів, а на глибині 10 метрів - вода стає важкопрохідною навіть для людей в аквалангах.

5. Кам'яне село на Житомирщині

Близько п'ятнадцяти гектарів лісових масивів в одному із загадкових куточків Житомирської області займають великі валуни. Таке урочище, на думку фахівців, було утворена в льодовиковий період. Безліч каменів подібні невеликим житловим будівлям. Серед них можна знайти навіть школу і храм.

6. Синє озеро на Закарпатті

Синє озеро має вулканічне походження. Кратери найдавнішого вулкана сьогодні виглядають, як дві воронки з водою. Живлення озера відбувається з сірчаного джерела. Комиші тут мальовничо обростають сіркою. Крім того, цей хімічний елемент забарвлює воду в блакитний відтінок, звідки і назва водного об'єкта. Живності в озері немає, так як в ній міститься велика кількість сірководню.

7. Кам'яна могила в Запорізькій області

Кам'яна могила в Запорізькій області являє собою цінний пам'ятник давньої світової культури. На ній зображена величезна кількість (тисячі) неповторних наскальних малюнків. Цей фантастичний скарб України приваблює людей вже багато століть.

8. Манявський водоспад на Івано-Франківщині

Водоспади завжди привертали людський погляд своєю неперевершеною красою, грацією і величчю. Манявський Водоспад - один з таких дивовижних водних скарбів України. Він складається з каскадів, що досягають висоти близько вісімнадцяти метрів. У водоспаді навіть є своєрідні ванни розміром півтора-два метри.

9. Відшарування богуславських гранітів на Київщині

Це унікальний природний скарб знаходиться біля річки Рось у Київській області. На мальовничих прибережних схилах піднімаються величні брили граніту. Такі скельні утворення мають вражаючий вигляд, довгу історію і оповиті безліччю легенд і загадок.

10. Чорне озеро біля Кропивницького

Це унікальне озеро оточує по-справжньому чорний ліс. Ця місцевість входить до числа гідрологічних пам'яток країни. Глибину озера вчені так і не встановили. Кажуть, що, можливо, воно має подвійне дно. Утворена така природна аномалія в результаті опадання великої кількості листя.

11. Мергелева гряда на Луганщині

Поблизу села Степанівка на Луганщині можна побачити цінну пам'ятку археології, що переносить нас в епоху бронзового століття. Він являє собою велику гряду з каменів. За припущеннями вчених, він виконував функцію святилища і споруди для поховання. Вражає, що створений він був в 4-2 тисячолітті до нашої ери.

12. Стільське городище в Львівській області

Стільсько городище - ще цінна пам'ятка історії та унікальний куточок України, створений в 8-10 століттях. Він являв собою центр життєдіяльності білих хорватів. У той час територія міста була грандіозною за розмірами. Тільки уявіть собі, площа його становила близько 250 гектарів. Оборонні вали і стіни мали протяжність десять кілометрів.

13. Урочище Протич на Миколаївщині

Урочище Протич в Миколаївській області - це чудове місце для занять водним слаломом. Воно, до речі, одне з кращих в Європі. Тут річка Південний Буг оточена величними кам'яними скелями, які утворюють своєрідний вузький каньйон із стрімкими вируючими водоспадами і мальовничими островами. У цьому місці можна відчути себе в справжньому гірському чарівництві.

14. Вилкове на Одещині

Вилкове називають "Українською Венецією", завдяки невеликій схожості цього куточка Одещини з знаменитим романтичним курортом Італії. Це останнє містечко на березі величного Дунаю, після якого він впадає в глибоко Чорне море. Заснували Вілкове близько 300 років тому. Тут ви опинитеся серед каналів і покатаєтеся по ним на катамаранах і човнах.

15. Кочубеївські Дуби на Полтавщині

Ці могутні дерева можуть похвалитися віком близько 700-800 років. В даний час на території колишньої садиби Кочубеїв у Диканьці залишилося лише чотири величезних дуба, один з яких знаходиться в жалюгідному стані. З цим куточком пов'язують безліч легенд і повір'їв, деякі з яких розповідають про відносини Івана Мазепи зі своєю коханою.

16. Базальтові стовпи На Рівненщині

Базальтові стовпи - цінна пам'ятка геології, що представляє собою утровення з каменю висотою кілька десятків метрів. Вони у вигляді каскаду опускаються до поглиблення, яке заповнене чистісінькою водою синюваго відтінку.

17. Яблуня-колонія на Сумщині

Недалеко від містечка Кролевець знаходиться неповторний пам'ятник ботаніки Яблуня-колонія. Вона росте у формі куща, що займає площу близько 1 кілометра квадратного. Дерево не має первісного стовпа. Воно прикрашає простори цієї місцевості вже близько двох сотень років. Унікальність рослини полягає в тому, що воно здатне самостійно вкорінюватися гілками. Це відбувається наступним чином: при відмиранні одного стовпа, гілки нахиляються до грунту і пускають коріння.

18. Оптимістична печера на Тернопільщині

У Тернопільській області розташована найбільша печера на материку Євразія, а також величезніша гіпсова печера планети. Вона була відкрита в 1966 році, і завдяки позитивному настрою з приводу її розмірів спелеологів отримала свою незвичайну назву. В даний час досліджено близько 240 кілометрів підземних лабіринтів печери, але багато чого у вчених ще попереду.

19. Гори з крейди в Харківській області

Крейдяні гори на Харківщині складаються з безлічі крейдяних утворень, які тягнуться на десятки кілометрів у "Дворічанскому природному парку". Висота їх не велика. Однак піднявшись на гори, можна насолодитися їх унікальним видом і чудовими навколишніми пейзажами на долину річки Оскіл. Кожна з гір за своєю формою нагадує різні персонажі і природні явища.

20. Острів Джарилгач на Херсонщині

Джарилгач є найбільшим островом України, розташованим поблизу курортних містечок Лазурне і Скадовськ. Тут зосереджена величезна кількість червонокнижних представників флори і фауни. Окрім того, на цій території можна зустрітися з благородними оленями, муфлонами, лисицями та іншими унікальними тваринами. На острові можна знайти найкращі місця для незабутнього дикого відпочинку.

21. Бакота на Хмельниччині

Бакота - ще один чудовий і унікальний куточок України. Це затоплене місто, яке вперше згадане в письмових джерелах на початку 11 століття. Тут був побудований скельний монастир для чоловіків. У 1981 році завершилася історія цього місця після затоплення в результаті будівельних робіт Новодністровської гідроелектростанції.

22. Буцький каньйон в Черкаській області

Буцький каньйон - неймовірно мальовничий каньйон на річці Гірський Тікич. Його прекрасні пейзажі стали передумовою для порівняння місця зі Швейцарією. На території каньйону розміщена перша в Україні гідроелектростанція. В даний час від неї залишилися тільки зруйновані фрагменти. Поруч можна побачити створений людиною водоспад під назвою Вир.

23. Буковинські водоспади в Чернівецької області

Буковинські водоспади - одне з приголомшливо красивих місць в Карпатах. Вони викликають щирий захват своєю величчю і пишнотою. Величезний каскад водоспадів радує око впродовж двох кілометрів. Висота їх коливається від трьох метрів до дев'ятнадцяти метрів.

24. Деснянська оболонь в Чернігівській області

Деснянська оболонь включає понад 30 річок. Тут буде особливо приємно відпочивати любителям риболовлі, свіжого вологого повітря і чудесних природних пейзажів. У водах річок мешкає близько тридцяти видів риб: вугор, стерлядь, сом і багато інших.

25. Співочі тераси на Харківщині

Співочі тераси - це по-справжньому унікальний скарб Харківщини. Свою назву вони отримали, завдяки незвичному фруктовому саду, який має вигляд величезного амфітеатру. Таке природне багатство володіє навіть своїми акустичними особливостями. Іноді складається враження, що звідти грають мелодійні композиції.

 

Всі новини Житомира

Последнее изменение Пятница, 13/01/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework