Голодомор 1932 - 1933 років на Житомирщині. Пам’ятники та пам’ятні знаки. Фото

Розкуркулення селян, непомірні хлібозаготівлі призвели до страшної трагедії голодомору-геноциду, жертвами якого стали мільйони українських селян, в тому числі й на Житомирщині.

Перші ознаки голоду в краї проявилися уже на початку 1932 року. Так у селі Троковичі Черняхівського району від голоду померло близько 900 чо-ловік (в роки Другої світової війни загинуло 220). У селі був випадок канібалізму. Доведені голодомором до нестями люди з’їли односель-чанку Юхиму Гнатівну Конду.

с. Фосня, Овруцький район

с. Лісна Рудня, Романівський р-н

с. Л. Слобітка, Бердичівський р-н

с. В. Гадомці, Бердичівський р-н

с. Іванківці, Бердичівський р-н

Сумуючий ангел. Житомир

Житомир. Пам'ятна дошка жертвам Голодомору в Україні 1932 - 1933 рр. на Смолянському кладовищі

смт. Попільня

с. Новий Завод, Червоноармійський р-н

м. Овруч. Дзвін

м. Овруч

м. Малин

м. Коростишів

Пам’ятник жертвам Голодомору 1932 - 1933 років в Україні «Українська Голгофа» на території Святодухівського чоловічого монастиря (Городська сільська рада, Коростишівський район, Житомирська область)

Довідково: пам’ятник знаходиться на постаменті розміром 9x4 м. Зокрема, церква 3,5x3,5 м висота 9 м та пам’ятник у формі круга діаметром 2 м, чотири гранітні колони іонічного ордену з загальним овальним балясом (перекриттям). У центрі пам’ятника - барельєф з образом розіп’ятого Ісуса Христа на Хресті, окутаного Плащаницею. Від пам’ятника до церкви іде шість сходинок, на яких встановлено шість гранітних хрестів, які символізують шість найбільших бід України: монголо-татарську навалу, руйнування та знищення козацтва, революцію та громадянську війну, червоний терор 30-х років (голодомор, політичні репресії), другу світову війну, трагедію на Чорнобильській АЕС. Справа і зліва від пам’ятника знаходяться чорні хрести умовного кладовища, а також зліва від пам’ятника на гранітній плиті вибито символ України і біди, які торкнулися людства, а справа - ікона із зображенням Матері Божої. На пам’ятнику з металу зображені символи пекла та життя. Загальна ідея встановлення пам’ятника та загальний проект розробки належить настоятелю Святодухівського чоловічого монастиря Архімандриту Антонію.

Джерело: history-zt.blogspot.com

Всі новини Житомира

Последнее изменение Вторник, 18/04/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework