Загадка, що вимагає свого розв’язання

Дослідження окремих питань з історії рідного міста інколи перетворюється на детективне розслідування, кінцевий результат якого завершується встановленням незначного, як на перший погляд, факту.

Але в результаті цей на факт може мати досить значний вплив на всі існуючі знання про Бердичів. Цим, власне кажучи, і цікаві історичні дослідження.

Інколи такі історичні розслідування тривають протягом дня, інколи – місяцями. Але є загадки, розв’язка яких без сторонньої допомоги може тривати роками. Одну з таких загадок ми пропонуємо для розв’язання і вам.

У розділі Пам’ятки і пам’ятні місця розміщено статтю про Пам’ятний знак радянським воїнам, що загинули в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Де знаходився цей пам’ятний знак? Чи була тут братська могила (яку, вірогідно, видно на окремих знімках)? На сьогодні ці питання залишаються без відповіді, але встановлення істини допоможе розкрити досі невідомі сторінки історії Бердичева.

Існує декілька фотографій, на яких зображено цей пам’ятний знак. Судячи з них, можливо він знаходився поряд із братською могилою (але це лише наше припущення). У центрі встановлена стела з присвятним написом, зліва та справа від неї – скульптури Сумуючих воїнів, один з яких у руці тримає автомат, інший – прапор. Присвятний напис на стелі: “Вечная слава героям, павшим в боях за свободу и независимость нашей Родины! 1941-1945 гг.”.

За однією з версій цей пам’ятний знак знаходився через дорогу навпроти машинобудівного технікуму (нині політехнічний коледж) по вулиці Молодогвардійській (але на той час будівлі технікуму ще не існувало). На вказаному місці у 1974 році встановили танк Т-34 (згодом перенесли на площу Привокзальну), а нині тут знаходиться пам’ятний знак на місці, де знаходилось єврейське гетто та пам’ятна стела Праведникам Світу. Але ця версія породжує питання, на які досі немає відповідей. Зокрема, видима на фотографіях площа, яку займає пам’ятний знак, є значно більшою, ніж існуючий на сьогодні простір по Молодогвардійській.

За іншою версією пам’ятний знак знаходився на території парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченко, у його центральній частині.

Джерело: berdychiv.in.ua

Всі новини Житомира

Последнее изменение Понедельник, 08/05/2017

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework