НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Чи вдалося в Житомирі реформувати транспортну галузь? ВІДЕО

Чи вдалося в Житомирі реформувати транспортну галузь? ВІДЕО

 

   Журналісти Громадського радіо побували в Житомирі та поспілкувалися з заступником Житомирського міського голови Дмитром Ткачуком.

   Про це повідомляє hromadskeradio.org.

  Сергій Стуканов: Якщо говорити про рівень автомобілізації, сучасні великі міста, переповнені автомобілями, намагаються робити акцент на публічному громадському транспорті. Коли ви кілька років тому прийшли до міської ради, зайнялися зокрема й реформуванням громадського транспорту. Хотілося би почати цю тему з реформи маршрутів міського громадського транспорту та запровадження єдиного квитка. Якщо не помиляюся, рік тому було анонсовано зміни до цієї схеми, були змінені деякі маршрути автобусів, тролейбусів. Ви запровадили чи планували запровадити систему, яка діє в деяких європейських містах: людина купує квиток і він діє впродовж певного часу на різні види транспорту. Розкажіть про досвід впровадження такої системи.

  Дмитро Ткачук: Передусім основним кроком тут, який ми зробили, є впровадження автоматизованої системи оплати проїзду – того, що в народі називають електронним квитком. Тобто це набір обладнання в усіх транспортних засобах для зчитування, носій – картка або смартфон чи інша зручна форма. І також це софт, який ці речі ув’язуватиме в цілісний комплекс.

  На даний момент транспорт обладнаний зчитувачами, поступово популяризуємо оплату безконтактними картками, відмову від готівки шляхом диференціації тарифів. Тобто робимо більш вигідним для людей купувати електронні квитки, аніж платити готівкою в транспорті.

 Що стосується пересадки за одним квитком, зараз ми якраз на цій стадії. Зокрема нічний транспорт, який ми запускаємо з понеділка – тобто маршрути, які відрізнятимуться від денного, будуть більш короткими, курсуватимуть з мікрорайону до центру міста. Тоді й виникає цей виклик, що в центрі міста декому потрібно буде здійснювати пересадку, і цей інструмент вже працюватиме.

  Що стосується ширших масштабів і впровадження протягом дня, це поки що складніше. Нічне курсування ми забезпечуємо виключно силами комунального підприємства і там весь комплекс вже є. Наявність приватних перевізників, кількості суб’єктів всі ці речі трохи ускладнює. Також є фактор так званих приміських маршрутів, які підпорядковуються облдержадміністрації.

  Що більше гравців, то важче впровадити єдині стандарти. Але на прикладі комунального підприємства ми на сьогодні демонструємо це й в тролейбусах, і в автобусах, які почали курсувати. Створився автопарк, тому що розуміємо: маршрутка – це явище, про яке треба поступово забувати, створюючи гідну альтернативу. Ті кроки, які були зроблені, дали нам багато аналітики.

  Сергій Стуканов: Можна сказати, що тіньовий обіг грошей на громадському транспорті в Житомирі припинений?

  Дмитро Ткачук: Я не можу сказати, що припинено, тому що є інші суб’єкти. Але навіть в перші місяці всі квитки почали фіксуватися через автоматизовану систему оплати проїзду. Ті люди, які мали власний електронний квиток або оплачували банківською карткою, робили це самостійно, люди, які не мали цього, давали кошти кондуктору, який теж видавав квитком із часом, номером транспортного засобу, маршрутом, датою. Все це зараховувалося в систему. Певний приріст за виручкою свідчив про те, що зловживання зменшилися в рази. Але інтерес міста в цьому є набагато глобальнішим і полягає в перезавантаженні системи замовлення і надання послуги.

  Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі за посиланням, або ж дивіться відеоверсію інтерв’ю в цьому матеріалі.


Скорочену текстову версію підготувала Катерина Халецька

Джерело: hromadskeradio.org

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top