×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Чіткий механізм видачі довідок для військовозобов’язаних - не відпрацьований. У Генштабі радять звертатися із запитаннями до військкомату

30 січня Президент України Петро Порошенко підписав Указ про додаткові заходи щодо забезпечення проведення часткової мобілізації у 2015 році.

Серед іншого, указ передбачає опрацювання питання порядку виїзду за кордон громадян, які підлягають призову під час мобілізації.

Міністр оборони України Степан Полторак, повідомив, що усі громадяни, які підпадають під призов, мають надавати для виїзду за кордон довідку з військкомату. Однак, за словами міністра, юридичних обмежень при виїзді за кордон військовозобов'язаних немає.

У свою чергу, в Державній прикордонній службі України заявляють, що довідка для виїзду за кордон не потрібна.

Хитрощі законодавства і в яких випадках потрібно отримати таку довідку — Телеканалу новин "24" пояснив в.о. речника Генерального штабу Збройних сил УкраїниВладислав Селезньов.

«Відповідно до мобілізації всі військовозобов’язані, в тому числі і під час відповідних дій пов’язаних із проведенням мобілізації, мають інформувати районний військовий комісаріат за місцем реєстрації про своє місце перебування. Це абсолютно нормальна і загальноприйнятна процедура. Я як військовозобов’язаний, міняючи місце свого постійного мешкання, повинен поінформувати свого районного комісара.

На сьогоднішній день наші прикордонники керуються іншими законодавчими актами та інструкціями, які чітко не визначають порядок перетину державного кордону. Саме тому в ці дні відбувається певна координація законодавчих актів України, щоб привести їх до певного знаменника», - говорить Селезньов.

Якщо людина найближчим часом їде за кордон, то краще отримати цю довідку, щоб прикордонники пропустили?

Якщо громадянин в найближчі дні змінить місце перебування, краще за все йому прийти до військового комісаріату та пройти відповідну процедуру. Взяти від військового комісара довідку у довільній формі, яка стане йому в нагоді під час певних процедур, пов’язаних з перетином державного кордону або переміщенням на території України. Якщо ж такого документу не буде, то будуть виникати певні правові колізії.

Чіткої форми цієї довідки не має. Але відповідь на будь-яке питання кожен громадянин України чи військовозобов’язаний, чи його родич може отримати на території районного військкомату. В обласних військових комісаріатах створені спеціальні відділи громадськості щодо діяльності військкоматів. Саме ці фахівці мають відповіти на будь-які, навіть не зручні, питання.

Чи потрібно отримувати довідку комісованим, особам, які мають відстрочку або які ще не стали на військовий облік?

Можна абсолютно спокійно йти до військового комісаріату та представляти відповідні документи на відстрочку або документи на певні пільги та гарантії від держави. І надавши документи — отримати довідку та відчувати себе вільним та спокійним.

Як повідомив представник Генштабу генерал-майор Володимир Талалай, про це мова не йде, якщо громадянин України виїжджає по справах на день чи два. Про це йдеться, якщо особа змінює місце фактичного проживання.

n 0402152771

Інформаційне агентство "Всі Новини"

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework