Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

Цікавий Чуднів: оригінальні назви мікрорайонів та кутків міста

Цікавий Чуднів: оригінальні назви мікрорайонів та кутків міста

  Місто Чуднів має давню історію багату подіями. Про славні сторінки історії Чуднова свідчать пам’ятки історії та культури. Своєрідними носіями історії є оригінальні топоніми (власні назви) Чуднова, якими користувалися для визначення географічного розташування і користуються до тепер. Ці назви передаються з покоління в покоління і є незмінними географічними вказівниками.

  Тополандшафт  Чуднова поділяється на дві основні частини, межею між якими є річка Тетерів: на лівому березі розташований Новий Чуднів, на правому – Старий Чуднів. Неповторною атмосферою оповитий географічний центр Чуднова – урочище Скала. Химерно переплетені вулички і закавулки зберегли в собі відлуння сивої давнини. Вниз за течією Тетерева, на правому березі розташована Замкова гора. В цій місцині неодноразово місцеві жителі знаходили глибоченні провалля, які, можливо, були підземними ходами, що вели до фортеці древнього Чуднова. Частина Замкової гори, що вивищується при в’їзді на міст, має місцеву назву Зіміна горб. На лівому березі Тетерева, умовно утворюючи своєрідний трикутник із Замковою горою і Скалою, височіє Солом’яна гора. За Солом’яною горою, вниз по течії Тетерева, над річкою розмістився Богородицький куток, окрасою якого є Богородицька церква.

  Наступна місцина Нового Чуднова має назву Троїцький куток. Передмістя Нового Чуднова при в’їзді з боку Романова та Любара, називається Шматайлівка. Місцеві жителі оповідають, що тут колись була кузня Валашика, яка славилася на весь тогочасний Чуднів. Перпендикулярно з лівого боку до траси на Любар, розташоване урочище Окіп.

  Між Замковою горою і вулицею  Житомирською, в низинці лежить Петропавлівський куток. Тут підніжжя Замкової гори має назву Поляковий горб. За Петропавлівським кутком розмістився куток Громичі, за ним ближче до Тетерева – Кацапський куток, люди називали його так через поселення старовірів, які в давнину  тут оселилися і жили.

  За течією Тетерева, по правому березі від Кацапського кутка простягається Шабалянське підгір’я. Над ним височіє гора Шереметиха, від неї в напрямку Житомира, понад річкою розташована низина урочище Шабалянка. На лівому березі Тетерева перед селом Дубище, розташоване урочище Шамраї, від нього вліво, на правому березі річечки Будичина – урочище Ставище.

  На Старому Чуднові відомий куток Мирончуків. Місцеві жителі розповідають, що тут колись мешкала велика родина Мирончук. На околиці кутка Мирончуки, в напрямку села Короченки, вивищується урочище Скалка. Верхівка Скалки наче вкрита кам’яною плитою; місцеві жителі старшого покоління називають цю верхівку Сакова могила.

  Пройшовши парк «Тетерів» можна побачити урочище Катюхи, яке розташувалося на мальовничому високому березі Тетерева. За урочищем Катюхи ближче до села Вільшанка розкинулося урочище Стукалка.

Джерело: chudnivnews.in.ua

Новини Житомира 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework