Linux Хостинг от HostPro  

 

 

 

Відома на Житомирщині катакомба увійшла в ТОП-15 таємничих підземель України

Відома на Житомирщині катакомба увійшла в ТОП-15 таємничих підземель України

  Сутінковий світ підземель вабить туристів безліччю таємниць і загадок. Під кожним великим містом є ціла система підземних ходів, підвалів і рукотворних печер, що зберігають історію і міські легенди. Частину з них вже вивчено і відкрито для відвідування, але багато ще належить вивчити.

  Команда Zruchno.Travel підготувала добірку найцікавіших таємничих місць, від відвідувань яких захоплює дух, і з задоволенням пропонує вам.

Музейний комплекс "Скеля"

om 23011815 2

  Побувати на екскурсії в Коростенському військово-історичному комплексі "Скеля" буде цікаво всім, хто цікавиться історією Другої світової війни. Цей підземний військовий об’єкт уважався одним із найбільш секретних комплексів сталінської епохи, точне призначення його досі залишається загадкою, багато хто називає його "Бункер Сталіна". Гриф секретності було знято лише в 2005 році.

  Об’єкт "Скеля" являє собою систему підземних тунелів довжиною 156 метрів і глибиною 40 метрів із трьома десятками кімнат, у кожній з яких представлена ​​експозиція. Тут можна побачити колекцію засобів хімзахисту, зразки одягу, засобів зв’язку, документи та інші експонати військового часу. Передбачається, що об’єкт має цілих три поверхи, однак для відвідувачів на даний момент доступний лише один поверх. Музей розташований практично у центрі Коростеня, у парку імені Островського. Екскурсії у вихідні дні проводять школярі.

Підземелля Львова

om 230118015 3

  Архітектурна краса Львова давно привертає до цього міста туристів з усіх куточків нашої країни. Але не всі знають, що це місто може бути прекрасне не тільки зовні, а й у прямому сенсі зсередини. Для любителів містичних пригод і довгих підземних подорожей екскурсія підземеллями Львова може не здатися особливо вражаючою, але всім, хто хоче поглянути на це місто по-новому, її обов’язково варто відвідати.

  Під час екскурсійної прогулянки туристам запропонують спуститися в найдовші і старі підземні ходи міста: підземелля колишнього Домініканського монастиря, у кавові підземелля Львівської кавової шахти, підземні коридори під Львівською оперою, де протікає підземна річка Полтва, а також у найбільш таємничі – підземелля Єзуїтського монастиря. Екскурсії організовують компанія "Кумпель-тур" і деякі інші місцеві турфірми.

Легендарні Одеські катакомби

om 230118015 3

  Говорячи про підземелля, перше, що спадає на думку, – звичайно, Одеські катакомби. Цей масштабний лабіринт є візитівкою не тільки Одеси, а й усього Півдня України. Це найзаплутаніші та найскладніші рукотворні печери у світі, протяжність яких становить близько двох із половиною тисяч кілометрів, а глибина – до 25 метрів. Відвідувати катакомби рекомендується тільки в супроводі досвідченого екскурсовода. На сьогоднішній день є кілька варіантів цікавих екскурсій.
 
  Частина Одеських катакомб знаходиться під приміським селом Нерубайське. Саме тут відкрили перший музей, який раніше був присвячений переважно історії партизанського руху на Одещині, а тепер висвітлює усю багатовікову історію цих рукотворних підземель. У його надземній експозиції представлені архівні документи та фотографії, а підземна частина розташована у спеціально обгородженій частини катакомб, де відтворено партизанський табір. 

Місто підземель Луцьк

om 230118015 3

  Не менш популярна серед любителів підземних прогулянок і стародавня столиця Волині Луцьк. Одне з найбільш таємничих місць у місті – Петропавлівський костел. Цей храм був складовою частиною оборонної системи Луцька, під його значними стінами ховаються цілих три підземні поверхи. Свого часу вони давали можливість безпечно пережити будь-яку атаку. Багато років тут ведуться розкопки, під час яких були знайдені людські кістки і черепи, меблі та різні предмети побуту. Вік підземель – близько 400 років, у різні часи вони використовувалися як склад, в’язниця, бомбосховище, овочева база і навіть як Музей атеїзму. Частина підземель доступна для огляду, але потрапити туди можна тільки в супроводі екскурсовода.
  
  Зовсім поруч із костелом знаходиться ще одне місце, підземні тунелі якого залучають до Луцька чимало туристів. Знаменитий замок Любарта був побудований у далекому XIV столітті, сьогодні в його стінах розташовуються декілька музеїв та експозицій. Під час екскурсії туристів також проводять у розкопки церкви Іоанна Богослова – багаторівневі таємничі підземелля, з якими пов’язано багато міських легенд.

Вінницькі катакомби 

om 230118015 3

Капуцинський храм Пресвятої Діви Марії Ангельської у Вінниці був побудований у 1746 році в незвичайному стилі тосканського бароко. Тоді на території монастирського комплексу були розташовані медоварня, стайня і великий плодовий сад. За радянських часів комплекс був знищений, у приміщенні храму обладнали кінотеатр і лекторій, а в підвалах – бомбосховище. На початку 90-х років костел був повернений католикам, тоді ж сюди повернулися брати капуцини. Захоплюючі екскурсії по підвалах і підземних ходах монастиря вперше провели в 2016 році з нагоди 270-ї річниці прибуття братів капуцинів у Вінницю. У цей день капуцини вперше відкрили свої підземелля для відвідувачів і з тих пір продовжують проводити тематичні екскурсії для городян і гостей міста.

 Василіанський монастир в Умані

om 230118015 3

  Василіанський монастир – найдавніша будівля в Умані, побудована в 1764-1784 роках. Свого часу він був духовним й освітнім центром, тут навчалося близько чотирьох сотень учнів-католиків. Пізніше монастир став місцем трагічних подій, пов’язаних із нападом гайдамаків і турків, які пробралися в місто таємними підземними ходами. Виявлено ці підземелля у XIX столітті, але тільки в 30-ті роки XX століття вперше були детально вивчено. Під будівлею був виявлений цілий підземний поверх із різними кімнатами і коридорами. Потрапити у ці підземелля тепер можуть і туристи: не так давно в монастирі почали проводити захоплюючі екскурсії. На вході гостей зустрічає чернець, який проводить туристів старовинними таємничими коридорами, розповідаючи історії з життя обителі. Вартість екскурсії: для дорослих – 20 грн, для дітей – 10 грн.

Києво-Печерська Лавра

om 230118015 3

  Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник – це не тільки видатний пам’ятник історії та культури України, а й одна з головних туристичних візитівок столиці. Його територія поділяється на Верхню і Нижню. У Верхній частині знаходяться різні музеї, серед яких – Музей книги і друкарства України та Музей історичних коштовностей, а на території Нижньої частини розташовані печерні лабіринти, які, своєю чергою, поділяються на Ближні та Дальні. Під час екскурсії в печери можна побачити мощі багатьох святих, наприклад першого літописця Русі – Нестора, побувати в найдавніших печерних храмах і келіях. Вартість екскурсії: 40 грн – для дорослих, 32 грн – для студентів, 15 грн – для школярів, діти – безкоштовно.

 Свято-Троїцький монастир "Китаєва пустинь"

om 230118015 3

  Побувати в таємничих печерах, не виїжджаючи за межі Києва, також можна на території Свято-Троїцького чоловічого монастиря "Китаєва пустинь". Створений печерний монастир був у XIV столітті на основі стародавніх підземель, із XVII століття він був підпорядкований Києво-Печерській Лаврі. До наших днів тут збереглися городища XI століття, а також укріплення і печерні келії часів Київської Русі. Вхід у печери розташований на вершині Китай-гори, поруч із невеличкою дерев’яною каплицею. Гостей тут зустрічає суворий чернець-провідник, який і проводить таємничими ходами. Всередині печер дуже тихо й темно, коридори іноді настільки вузькі, що двоє людей поруч не пройдуть. Але на відміну від Лаврських печер Китаївські не такі популярні, тому людей тут набагато менше.

Монастир Різдва Богородиці у Церковщині

om 230118015 3

  Чоловічий монастир Різдва Пресвятої Богородиці розташований у мальовничому урочищі Церковщина на південній околиці Києва. Тут збереглися печери XI-XV століть, де, за легендою, усамітнювався на час Великого посту преподобний Феодосій Печерський. Окрім келій, де жили святі подвижники, у печерах збереглися й господарські ділянки з льохами і зерновими ямами. Печери багаторівневі, але в деяких ще не проведено реставрацію, тому для відвідування відкриті не всі рівні. За довгий час існування печери грабували, за радянських часів стіни постраждали від написів вандалів і багать, а на початку 90-х років ці підземелля були популярним місцем серед київських дигерів. Усередині розташована й печерна церква, побудована в XII столітті. Екскурсії проводить братія монастиря в перервах між службами. 

Зимненський Святогірський Успенський монастир

om 230118015 3

  Ще одне місце, де можна знайти печери, схожі з підземними лабіринтами Києво-Печерської Лаври, – Зимненський Святогорський монастир на Волині. Він є одним із найдавніших монастирів України. За свою довгу історію обитель не раз руйнувалася і відновлювалася. У кінці XIX століття монастир став жіночим, за радянських часів його закрили, відновлювати почали тільки в 1991 році. Монастирський комплекс складається з красивого Успенського собору, ділянок оборонних стін, трапезної із церквою і господарських будівель. Поруч розташована невелика Троїцька церква, поблизу якої знаходиться вхід у стародавні печери. Комплекс печер складається з трьох вулиць-коридорів і підземного храму, загальна протяжність печер сягає понад 70 метрів. Храм, розташований у кінці, знаходиться на глибині близько шести метрів, у зведенні церкви є вентиляційний отвір у вигляді купола, який виходить на внутрішній монастирський двір. Вхід у печери Зимненської обителі відкритий для відвідування паломниками і екскурсантами.

Свято-Успенська Святогірська Лавра

om 230118015 3

  Подібно Київській Лаврі, на території Свято-Успенської Святогірської Лаври на березі Сіверського Дінця у Донецькій області з давніх часів знаходяться печери, в яких зароджувалося життя монастиря. Тут також є печери ближні, де розташовані усипальниці, храми і келії, і далекі, де знаходиться стародавня печерна церква преподобних Антонія і Феодосія Києво-Печерських. Побачити білосніжні лабіринти крейдяних скель монастиря можна під час екскурсії. Вхід у печери знаходиться у чудовому будинку печерника, починаючись практично біля підніжжя гори, підземний хід крізь крейдяну гору йде, звиваючись, вгору майже на кілометр. Як сам перехід, так і келії дивують своєю чистотою і білизною, все в них зроблено з крейди: і стіни, і лавки, і ніші для різного начиння. Багато келій знаходиться біля краю крейдяних схилів гори і висвітлюються зробленими в стінах вікнами, звідки відкривається гарний вид на околиці.

Антонієві печери в Чернігові

om 230118015 3

  Багаторічна історія стародавнього Чернігова пов’язана з численними підземними монастирями, які залучають до цього міста туристів з усіх куточків України. Одне з таких дивовижних і загадкових місць – Антонієві печери. Це комплекс підземних споруд, до якого належать церкви Святого Антонія і святого Феодосія Тотемського, каплиці з похованнями, келії Антонія і ченців. Загальна довжина приміщення – близько 350 метрів, а глибина – від двох до 12 метрів. Історія цих печер починається ще з часів Київської Русі, коли в 1069 році до Чернігова прийшов святий Антоній Печерський. Він викопав у товщі Болдиних гір печеру для усамітнення і молитов. Згодом печера перетворилася на підземний монастирський комплекс із церквами і келіями. Під час екскурсії туристів знайомлять не тільки з історичними фактами, а й розповідають історії про непояснені явища, що відбуваються на території печер.

Національний університет "Острозька академія"

om 230118015 3

  Захоплюючі екскурсії проводить на своїй території Національний університет "Острозька академія". Мабуть, самим містичним і захоплюючим етапом екскурсії є спуск у підземелля монастирського костелу 1775-19832 років із криптами. У підземеллях проведена реставрація, відновлено зруйновані в XIX столітті поховання ченців-капуцинів. Завдяки цьому інтер’єр підземних залів і коридорів наближений до того, яким він був у період функціонування монастиря капуцинів. У підземній художній галереї, розташованій у підвалах монастиря, практично кожен місяць проходять нові художні виставки. Вартість екскурсії для дорослих – 40 грн, для дітей – 25 грн.

 Підземелля Тернопільського замку

om 230118015 3

  Приїжджаючи до Тернополя, туристи тепер можуть побачити не тільки його наземні пам’ятки, а й таємничу підземну частину. Перша екскурсія підземеллями Старого замку відбулася в День міста Тернополя 28 серпня 2016 року. Проводив її працівник Тернопільського туристично-інформаційного центру, одягнений у костюм засновника міста воєводи Яна Тарновського. Маршрут екскурсійної прогулянки включає у себе подорож до кафедрального собору і Тернопільському замку. Всього існує три великих підземні ходи, один з яких веде від будівлі міської ради до прокуратури, ще один хід – від катедри до зруйнованої синагоги і Надставної церкви. Розкопки підземель тривають.

Підземний Дніпро

om 230118015 3

  Для тих, кого більше цікавить дигерство, цікавим стане похід у підземну дренажну систему міста Дніпро від туристичного центру "Риба Андрій". Триває прогулянка близько двох годин. Екскурсійний маршрут починається на вулиці Старокозацькій, далі пролягає під проспектом Дмитра Яворницького, а вибратися на поверхню можна або в районі театру Шевченка, або на Набережну поруч із храмом Іоанна Хрестителя. Слід урахувати, що останні 200 метрів маршруту висота лівневки становить приблизно півтора метри, потрібно бути готовим пройти цю відстань у напівзігнутому стані. Одягатися організатори радять у такий одяг, який не шкода забруднити, на місці видають заброди, палиці та ліхтарики. На екскурсію допускаються особи, які досягли 18 років, або діти з 14 років разом із батьками. Вартість екскурсії – 180 грн.

Джерело: zruchno.travel

Новини Житомира

 

1 Комментарий

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top