Один з небагатьох замків Терещенка на Житомирщині, який зберігся до наших днів майже у первісному вигляді. ФОТО

Один з небагатьох замків Терещенка на Житомирщині, який зберігся до наших днів майже у первісному вигляді. ФОТО

   В центрі села Турчинівка Чуднівського району Житомирської області зберігся маєток родини відомих українських олігархів і меценатів Терещенків.

    Про це розповідається на old.7chudes.in.ua.

   За різними відомостями, будівництво маєтку розпочав Федір Терещенко у 1889-му році, а звершувала вже його донька, для якої (як придане) він і споруджувався, – Наталія, яка у 1910-му році вийшла заміж за бердичівського дворянина Сергія Уварова.

   Терещенки-Уварови належали до найзаможніших дворянських родів. Вони мали великі маєтки у Новоград-Волинському повіті, де знаходилися родинне гніздо, винокурний та спиртоочисний заводи, маєток у Ворзелі та розкішний особняк у Києві, в якому в основному і мешкала Наталя Уварова з дітьми та чоловіком.

   Прямокутний в плані двоповерховий цегляний палац у Турчинівці був зведений в стилі ренесансу. Будівлю і нині прикрашають два виступаючих центральних ризаліти та балкон-тераса над парадним входом. Ліворуч знаходиться кутова кругла вежа зі шпилем. А праворуч – прямокутній еркер з шатровим дахом. На садовому фронтоні розташований герб-вензель Уварових та дата початку будівництва палацу. Дах прикрашає кована огорожа. Поруч з палацом знаходиться флігель.

  Попри свій статус і чималі статки Наталя Уварова отримала фах акушера, а в Києві її коштом було збудовано пологовий будинок. Після лютневої революції 1917-го року Терещенки і Уварови емігрують до Англії, а згодом до Франції, де графиня прожила решту свого життя і померла у віці 97 років.

   Нині, в палаці Терещенків знаходиться навчальний заклад (ред. мається на увазі ПТУ).

 zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

zamokT 1

 Фото: Дмитро Кушнєров, Фейсбук

Текст: old.7chudes.in.ua

 

 

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

 

 

 

 

 

 

 

 

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top