Правильно чи ні прийнято бюджет Житомира – вирішувати не префекту, а громаді
![Правильно чи ні прийнято бюджет Житомира – вирішувати не префекту, а громаді](/media/k2/items/cache/95627dad89606c89aece0801803a06ff_L.jpg)
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан у великому інтерв’ю одному з друкованих ЗМІ озвучив позицію громад щодо законопроекту №4298 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні».
Законопроєкт передбачає не тільки реформування місцевих державних адміністрацій, а й посилення їх ролі у сфері нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування.
Олександр Слобожан переконаний, що якими б функціями не наділили префектів, єдиним інструментом захисту у будь-якій цивілізованій країні є суд: «Тому що будь-який префект завжди може бути або корумпованим, або ангажованим політичною силою, яка перебуває при владі. Тому орган державної влади, як і будь-який громадянин, повинен захищати свої інтереси в суді».
Щодо власне нагляду виконавчий директор АМУ зазначає, що має запрацювати професійна система рекрутингу префектів, і вони будуть обмежені у своїх функціях нагляду делегованими повноваженнями.
«Так, держава делегувала нам повноваження і наглядає за якістю надання цих послуг. Але не за тим, правильно чи неправильно прийнято бюджет Дніпра або Житомира. Це повноваження і рішення винятково громади», - наголошує О.Слобожан.
АМУ переконана, що законопроєкт №4298 потребує внесення ґрунтовних змін у процесі підготовки до другого читання з урахуванням висловлених зауважень АМУ та Ради Європи.
Последнее от Главный Редактор
- У Бердичеві судитимуть уродженця росії, викритого СБУ на антиукраїнській пропаганді
- Віталій Бунечко долучився до передачі обладнання для Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні. ВІДЕО
- У Житомирській ОВА відбувся брифінг щодо державної програми допомоги українцям, чиє житло було пошкоджено або знищене в результаті російської агресії
- #плічопліч: Вітаємо наших юних черлідерок з Звягельського ліцею № 11 з перемогою у IV етапі змагань
- #ПрозорістьТаПідзвітність: Робочою групою розглянуто закупівлю за висновком Держаудитслужби