×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID 525.

Художниця Ольга Дзюрбей стала «Заслуженим майстром народної творчості України»

«Пробудження енергії», «Гра», «Калейдоскоп почуттів», «Нескінченність», «Подорож у невідоме» – картини художниці Ольги Дзюрбей, її філософія життя, її думки, прагнення і почуття…

n 1712157155Полотна бердичівлянки можна побачити в різних точках земної кулі: в Україні, Данії, Швеції, Швейцарії і Сполучених Штатах Америки. Восени Ользі Дзюрбей було присвоєно звання  «Заслужений майстер народної творчості України».

З дитинства – у світі образотворчого мистецтва

У затишному будинку в селі Вільшанці Чуднівського району жила маленька дівчинка Ольга.  З раннього дитинства її оточував світ фарб, котрі оживали на полотнах батька – художника самобутнього творчого почерку Олександра Яцюка. Історичні події, образи тогочасної епохи, пейзажі і натюрморти на картинах – атмосфера творчості й мистецтва… Вона пам’ятає, як тато малював композицію с кавуном, а її садив поруч, аби теж робила ескіз, але дівчинці дуже хотілося спробувати соковитий фрукт на смак. Голова родини постійно брав дочку з собою на етюди та різні виставки. Поступово, крок за кроком відбувалося становлення майбутньої художниці, батько був її наставником, порадником і першим учителем живопису. Він вів Ольгу шляхом образного осмислення натури і засвоєння академічних основ образотворчого мистецтва. «Мабуть, від самого початку я просто була приречена стати художником», – щиро посміхається Ольга Дзюрбей. – Не можу відділити свою творчість від творчості батька. На певному етапі наші роботи були дуже схожі. І не дивно, адже батько мріяв, що я продовжу його справу». І ось, закінчивши 8-й клас сільської школи, талановита дівчинка, яка раніше не була за межами області, поїхала до Одеси, вступати в художнє училище. Перша спроба була невдалою, вона не пройшла за конкурсом і повернулася додому.

n 1712157155 1

Зачарована звуками, фарбами та світлом

У родині Яцюків гарно співали, і, коли приходили гості, Олю традиційно ставили на табурет, і вона під оплески виконувала вірші чи пісні. Її брат Володимир(професійним баяніст) за часи Івана Сльоти, художнього керівника та головного диригента Поліського державного академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок», був концертмейстером відомого колективу. Наступного року, натхненна його прикладом, Ольга поїхала до Житомира і відмінно здала всі екзамени у музичному училищі імені В. Косенка. Не знаючи тоді жодної ноти, вразивши викладачів народною піснею «Цвіте терен», дівчина вступила до навчального закладу. Самотужки вивчала основи музики, під опікою мудрих наставників опановувала ази хорового мистецтва й стала грати на фортепіано та баяні. Закінчивши училище, як хормейстер-диригент, працювала за фахом: була методистом у Чуднівському районному Будинку культури, створила хор на хлібозаводі (колишній пекарні). Наприкінці 60-х років Ольга Яцюк переїжджає до Бердичева, і тут розкривається її талант художника. Вона виходить заміж за Анатолія Дзюрбея, в їх сім’ї народжується дочка Тетяна. А згодом пліч-о-пліч працює з батьком у Житомирі. Її картини експонуються на обласних і республіканських виставках. Ольга Дзюрбей продовжує навчання у Київському державному інституті культури ім. О. Корнійчука. Вона поринає у творчість, у неї багато ідей, художниця шукає, відкриває, осмислює і переплавляє в оригінальні задуми те, що дивує та захоплює. Її батько тяжів до соціалістичного реалізму, «об’єктивного зображення дійсності» – відповідно до вимог того часу, з-під його пензля вийшли портрети ветеранів війни, передовиків виробництва, картини-описи мальовничої української природи й чудові натюрморти з дарами рідної землі. Ольга довгий час знаходилася під впливом Олександра Яцюка, проте шукала власний шлях, свій стиль, прагнула до творчого самовираження. По-новому сприймаючи фарби життя, вона знайшла себе в мистецтві авангарду. 1997-ий рік – персональна виставка в приміщенні Будинку культури машинобудівного заводу «Прогрес» – незабутня, несподівана для багатьох бердичівлян, яка вразила яскравими і теплими картинами, насиченими кольором та світлом…

Бердичівлянка стає членом міської Спілки вільних художників і народних майстрів «Вернісаж».

Відображення думок і почуттів

Ольга Дзюрбей говорить, що із здобуттям Україною незалежності розпочався новий етап розвитку національної культури, і саме на цей час припадає наступний етап її творчості. Вона передає своє бачення світу, своє розуміння життя, ламає стереотипи і відкриває. Її живопису притаманні експресія та емоційність, буяння фарб і концентрація образів, її картини з глибоким змістом викликають різноманітні думки та почуття. Рік за роком вони виставляються в обласному музично-драматичному театрі ім. Івана Кочерги, у приміщенні Музею історії міста Бердичева, у вересні 2007-го – за кордоном, у м. Соро (Данія). Тоді ж Ользі Дзюрбей було присвоєно звання «Майстер народної творчості».

У назвах виставок картин художниці відбивається їх суть, внутрішній світ майстра пензля та сприйняття навколишнього світу. 2009-й рік – персональна виставка «Філософія життя» у відділі літератури з мистецтва Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Ольжича, 2013-й рік – персональна виставка «Гама почуттів», знову в приміщенні центральної обласної бібліотеки, 2015-й рік – виставка «Палітра поколінь» у музеї історії м. Бердичева. Вражають кипуча енергія і творча активність художниці,  прагнення осмислювати сучасні події та оспівувати Україну – «вільну, нову», її красу, велич та духовність. Ольга Дзюрбей влаштовує майстер-класи для маленьких вихованців дитячих садків і шкільної молоді, вона творить у будь-яку пору року і будь-який час – несподівана, неповторна – завжди в пошуку. Як говорить сама Ольга Олександрівна, «живопис – це особливий світ, в якому можна знайти відповіді на хвилюючі питання, це своєрідна музика, і для кожного картини «звучать» по-своєму…» Художниця часто не дає назв своїм роботам, адже глядач має можливість побачити в цьому дивовижному світі світла, ліній, форм і яскравих фарб те, до чого прагне душа. Над її картинами слід міркувати, намагатися зрозуміти, що хотіла сказати авторка, і знаходити свої пояснення сюжетам... У тиші виставкової зали народжуються образи, асоціації та думки…

Восени цього року Президент України Петро Порошенко відзначив державними нагородами «за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність» п’ятьох працівників культури і митців Житомирщини, художнику Ользі Дзюрбей присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості України».

Вікторія Кучерява, фото Володимир Поліщук

«Бердичівський погляд»

Последнее изменение Четверг, 17/12/2015

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework