Вірус Коксакі дістався до Житомирщини

   У Малині — спалах «екзотичної» хвороби, викликаної вірусом Коксакі.

  Улітку ця напасть була у Туреччині, потім перемістилася на українські курорти, а з вересня «косить» дітей у Малині. Батьки налякані, мало не кожен випадок хвороби обростає чутками із жахливими подробицями. Приміром, днями чоловік розповів: вірус Коксакі вразив малу дитину, вона з мамою наразі — в Станишівці. Проте в дитячому садочку, який відвідувала малеча, не оголосили карантину і навіть не повідомили про хворобу, котра в окремих випадках може призвести до летальних наслідків.

  Інша малинчанка каже, влітку її дитина теж лікувалася в Житомирі і дуже тяжко перенесла хворобу, до цього часу вона — на суворій дієті. Ще одна жінка стверджувала, в інфекційному наразі повно дітей із подібними до Коксакі симптомами.

  Звернувшись до лікарки-інфекціоніста В’ячеслави Бернацької, дізналася, в Малині справді «лютує» ентеровірусна інфекція, до котрої відноситься вірус Коксакі. Щоправда, точну статистику В’ячеслава Йосипівна не надала, бо сама наразі перебуває на лікарняному. Проте заспокоїла: підстав для паніки немає. В усіх випадках діти легко переносять хворобу.

  — Різновидів ентеровірусної інфекції багато. У Малині немає лабораторних можливостей, щоб з’ясувати, який саме з вірусів вразив пацієнтів. Проте лікується недуга добре, проходить в основному без ускладнень. Основні симптоми: підвищена температура, загальна слабкість, нежить, біль у горлі, м’язовий біль, інколи нудота, діарея. Через декілька днів після початку захворювання з’являється висип у ротовій порожнині, горлі та на тілі. У дитячій поліклініці теж є випадки ентеровірусної інфекції, в основному серед дітей дошкільного віку.

  — Лише за минулий тиждень майже у кожного з педіатрів було по 5-10 хворих на ентеровірусну інфекцію, лікуються вони переважно вдома. Щодо хвороби, то інкубаційний період захворювання триває три-шість днів. Передається вірус повітряно-крапельним і орально-фекальним шляхами. Тому заразитися можна як від хворого, так і через брудні руки. Відмінна риса Коксакі — висип на долонях та стопах, — каже завідуюча амбулаторією №2 ЦПМСД Ніна Варивода.

  Лікарі стверджують, Коксакі — звичайна інфекційна хвороба, схожа на віт­ряну віспу. Відтак непокоїтися не варто. Ускладнення, звісно, бувають: як і при будь-якій ГРВІ, можливі пневмонії, менінгіти. Як швидко організм дитини подолає недугу, залежить від імунної системи. Проте напрошуються запитання: чому про все це вчасно не розповісти батькам, щоб попередити чутки та панічні настрої? Чому в Малині не ведуть окремої статистики цього маловідомого захворювання, «плюсуючи» його до інших ГРВІ? Чому санітарні служби не наголошують на профілактичних заходах у дитсадках та в помешканнях, де живуть хворі? Чому не кажуть, що хвороба найнебезпечніша для немовлят та дітей до 3-ох років, котрим у разі контакту з хворими бажано прийняти гаммаглобулін, щоб попередити зараження? Ці та інші запитання, на жаль, так і залишилися без відповіді.

Джерело: mn.zt.ua

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework