Житомирянин: Ці "добродії" отримують безкоштовне відведення відходів, а місто отримує нефільтровані стоки

  Так Анатолій Добринський написав на своїй сторінці у Facebook про тих житомирян, які замість організації власних вигрібних ям або септиків на своїх ділянках врізають каналізацію свого будинку у дощову каналізацію міста.

  У своїй публікації Анатолій розповів про один дуже цікавий проект, за який можна проголосувати в цьогорічному «Бюджеті участі міста Житомира». Проект покликаний допомогти вирішити цю проблему.

  «ДО УВАГИ ЖИТОМИРЯН!

  На фото річка Крошенка. Одна з річок, що протікають Житомиром. Крім неї є ще Руденка, Лісна, Путятинка, Кам’янка, Тетерів.

  Усі ці річки є точкою призначення дощових вод з ливневих каналізацій міста. Як відомо, ливневі каналізації не мають фільтраційної системи і передбачені виключно для збору та виведення у річку дощової води. Це відомо всім і є цілком логічним, проте є десятки, а може і сотні місцевих жителів для яких це не очевидно, або яким просто плювати на усіх інших та на місто в цілому. Мова про людей, які використовують дощову каналізацію не за призначенням.

  Міська мережа дощових каналізацій достатньо розгалужена та часто проходить через забудовані території, в тому числі приватні забудови. В деяких випадках мешканці цих забудов замість організації власних вигрібних ям або септиків на своїх ділянках врізають каналізацію свого будинку у дощову каналізацію міста. Таким чином, ці "добродії" отримують безкоштовне відведення відходів, а місто отримує нефільтровані стоки (фекалії, побутова хімія, жири тощо), які потрапляють прямо в річки. В результаті всі річки міста несуть жахливий сморід та мають зовсім непривабливий вигляд.

  Завдяки проекту "Бюджет участі" у житомирян є можливість вплинути на ситуацію. Для цього потрібно проголосувати за проект №80 (виділення коштів на аудит і перевірку дощових каналізацій) в одному з пунктів голосування або онлайн.

  Проект та кнопка для голосування розміщені тут.

om 10101701 3

  У разі перемоги в голосуванні, кошти будуть виділені з "Бюджету участі" та будуть направлені міським комунальним службам для подальшого виконання проекту. Від себе обіцяю докласти зусиль для детального висвітлення ходу виконання проекту.

  Детальніше про те, як працює бюджет участі можна прочитати тут

  P.S. Ні я, ні мої родичі чи друзі не працюють у службах, що будуть задіяні у виконанні проекту. Жодної вигоди, крім поліпшення екологічної ситуації в рідному місті, я не отримаю.

  Репости також допоможуть проекту)», — пише у своїй публікації Анатолій Добринський.

  Так користувачі коментують пост небайдужного до цієї проблеми житомирянина:

  Ніна Добринська:«Картинка річок красива, але дуже часто запах від них некрасивий. Гарний проект і головне, для кожного і всіх разом взятих житомирян і гостей, дорослих і дітей,просто небайдужих за місто і його майбутнє!».

  Костянтин Чук: «Виділяти гроші на те на, на що і так виділяються гроші і віддавати їх тим же структурам, які нічого не роблять... Треба штрафи підняти і заставити комунальників робити свою роботу. Я хоч і ловлю рибу у всіх цих річках і погоджуся, що проблема актуальна(сам постійно спостерігаю це скотство), але якийсь утопічний все це має вигляд...».

  Варто зазначити, що проекти «Бюджету участі» можна підтримати включно до 13 жовтня, адже це останній день голосування. «Під час засідання Координаційної ради, 6 жовтня, було прийнято рішення продовжити загальноміське голосування за кращі проектні пропозиції до бюджету участі 2018 року на три календарних дні, до 13 жовтня 2017 року (включно).

om 10101701 2

  Також, у зв’язку з виявленням систематичних порушень під час загальноміського голосування вважати недійсними голоси голосуючих, що були віддані за проектні пропозиції бюджету участі методом «Email» на сайті pb.zt-rada.gov.ua.

  Координаційною радою були прийняті до уваги скарги та звернення жителів міста щодо перебігу голосування. Тому було прийнято рішення зняти з переліку проектні пропозиції, що допущені до загальноміського голосування, під номерами № 32, № 33, № 34 через виявлені факти використання адміністративного ресурсу комунального номерам «Централізована бібліотечна система» Житомирської міської ради, керівником якого є автор проектних пропозицій», — повідомляє прес-служба Житомирської міської ради.

  З рішенням можна ознайомитися тут.

Катерина Дейнека

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework