НЕДВИЖИМОСТЬ ЖИТОМИРА

Сапери "тридцятки" переносять руками центнери тротилу

Сапери "тридцятки" переносять руками центнери тротилу

  Лише за день хлопцям вдається знайти, деактивувати те перевезти близько 300 протитанкових мін. За 2-3 дні бійці розміновують до 1 кілометра мінних полів глибиною до 100 м.

  Працювати наші хлопці починають зі світанком, адже роботи в них тут чимало. З самого ранку і до сутінок, максимально використовуючи кожну безсніжну зимню годину, вони шукають, знешкоджують та в руках переносять центнери тротилу за день. Все, що було укладено під час запеклих боїв на цьому напрямку 2-3 роки тому, сьогодні активно дістається з ґрунту. Таким чином мінні поля перетворюється в сільськогосподарські угіддя, які вже навесні можуть спокійно оброблятися та засіватися хлібом. "Чому так?" – запитаєте ви, та тому що лінія оборони на кілька кілометрів змістилася в бік ворога, і сенсу тримати "за коміром" мінні поля вже немає, тому їх переносять на найбільш небезпечні напрямки, де існує можливість прориву противника.

  "Робота наша тиха і права на помилку ми не маємо! – каже боєць інженерно-саперного підрозділу нашої 30 окремої механізованої бригади. – Перш за все це стосується власної безпеки та безпеки товаришів, а по-друге – тут будуть працювати українські селяни та сільськогосподарська техніка, тому роботу виконуємо старанно та щоразу перевіряємо самих ж себе по кілька разів".

  Аби ви уявили скільки роботи виконується руками військових саперів, то давайте переведемо "зібраний урожай" в числа: лише за день хлопцям вдається знайти, деактивувати те перевезти близько 200-300 протитанкових мін, тобто за 2-3 дні бійці розміновують до 1 кілометра мінних полів глибиною до 100 м.

  Міни, які не вдається перевести з бойового положення в похідне, вивозяться у визначені місця та знешкоджуються шляхом підриву.

  Найважче, кажуть наші військові, знімати та знешкоджувати протипіхотні міни та розтяжки, які зазвичай зостаються на залишених ворогом позиціях. Хоча бувають "сюрпризи" і під протитанковими мінами, які називаються "міни-пастки" – вони одразу детонують, коли припідняти верхню. А це трапляється, на щастя, не часто.

  Складність роботи на окремих ділянках місцевості полягає ще й в тому, що не на всі мінні загородження є формуляри, тобто документа, в якому вказуються всі необхідні параметри мінних полів. Це знову ж пояснюється тим, що мінували як ворожі підрозділи, так і союзні в умовах ведення бойових дій. Та й не лише в розмінуваннях заключається робота інженерно-саперних груп: поки хлопці знешкоджують міни, десь вдалечині працює "лопата" (екскаватор на базі КРАЗу), що створює цілу мережу окопів, капонірів для техніки та котлованів для бліндажів, що є життєво-необхідним в тутешніх умовах.

  Поки піхота день у день веде безперервний та гучний бій з ворогом, фахівці саперної справи тихо, та з притаманним їм педантизмом доволі результативно ведуть свою тиху війну з мінними полями.

  "Війна сапера – мирна війна" – з посмішкою кажуть самі хлопці, хоча всі чудово розуміють, що їхня робота не менш небезпечна за ту, яку роблять військовослужбовці інших видів та родів війська України.

Джерело: novograd.city

Новини Житомира

Оставить комментарий

Убедитесь, что Вы ввели всю требуемую информацию, в поля, помеченные звёздочкой (*). HTML код не допустим.

ПОСЛЕДНИЕ КОММЕНТАРИИ

marschrut

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

BP link u

Loading...

Go to top