Novohrad Smart City: Чи стане Новоград-Волинський "розумним містом"?

  Мабуть, усі мешканці Новограда-Волинського бажають жити у модерному та розвиненому місті, де рівень надання державних послуг відповідав би очікуванням громадян, рівень достатку забезпечував би нагальні потреби і не гнав би наших мешканців закордон на заробітки.

  Щодо економічного розвитку, то слід зазначити, що у повній мірі потенціал міста не використовується. Безперечно на території Новограда-Волинського є підприємства, які успішно розвиваються та є бюджетоутворюючими, але їх можна на пальцях перелічити. Потоку інвестицій у місто та й мабуть, як і загалом по Україні не спостерігаємо. Але це не значить, що потрібно опустити руки чи пустити справи самопливом.

  Є в сучасній історії приклади революційних змін, як в економічному плані так і в адміністративному, в тому числі і в Україні.

  Сьогодні ми розглянемо проект, який зміг би вивести на новий рівень життя мешканців Новограда-Волинського, а саме побудова повноцінної системи Novohrad Smart City (Новоград Смарт Сіті). Слід зазначити, що деякі елементи, які б можна було віднести до Smart City, у місті вже реалізується на базі Новоград-Волинського міськрай ТМО та КЗ «ЦПМСД міста. Але це невеличкий сегмент цілої системи, до якої нам ой як далеко. Наше місто лише на початку шляху.

  Мабуть і в Україні, немає жодного міста, в якому було б побудовано досить велику кількість елементів, що відносяться до «Smart City», в більшості міст немає навіть готової побудованої базової інфраструктури. Причина зрозуміла. Більшість місцевих адміністрацій ледве зводять кінці з кінцями. Вистачає тільки на щорічне латання дірок в асфальті і підтримку на плаву комунальних служб. Якщо залишаються надлишки на тюнінг, то можна ще й оновити лавочку до весни в центральних скверах. Або побілити бордюри вапном перед святом. Якщо місто претендує на щось більш сучасне, то йому, швидше за все, доведеться залізти в борги, наприклад перед ЄБРР, і затягнути пояс на кілька років заради чогось масштабного. Скажімо, для поновлення комунального транспорту.

  Є в регіонах України є позитивні приклади реалізації проекту «Smart City». Наприклад, у Вінниці працює автоматизована система управління ЖКГ нахмарної платформі Microsoft. За два роки ця система зробила роботу ЖЕКів більш ефективною і прозорою. В системі зберігається база даних по всіх будинках і жителям міста, інформація про виконання робіт, тарифах і нарахуваннях, а також ведуться всі розрахунки з населенням. Доступ до неї, крім співробітників ЖЕКів, має і міська рада.

  У Новограді-Волинському відсутні елементарні сайти двох основних комунальних підприємств КП "Новоград-Волинськтеплокомуненерго" та КП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства". Про проведення ремонтних робіт чи якісь інші надзвичайні ситуації доводиться лише здогадуватись або шукати не зовсім позитивні пости мешканців у соціальних мережах. Нещодавно позитивно мешканці міста оцінили пост керівника теплокомуненерго у мережі Фейсбук про проведення ремонту. Що свідчить про те, що новоград-волинці згодні терпіти певні незручності, але хочуть бути повідомлені завчасно. Повним аутсайдером в місті в питаннях оплати за надані комунальні послуги є ВУВКГ. Показники тут збирають "по-старинці", шляхом обходу контролерами. Платіжки теж не часто з'являються у поштових скриньках. Мабуть, це єдине з комунальних підприємств міста, яка не має автоматизованого сервісу приймання платежів чи зручної форми подачі показників лічильників. Така ж ситуація з ОСББ.

  Ви надали свої послуги, та зумійте у зручний для людей спосіб отримати зароблене. У більшості мешканців міста підведений Інтернет і сплата за отримані комунальні послуги займе не більше 5 хвилин.

  Йдемо, далі…. З елементів системи, які вже реалізовані у місті - системи безпеки через встановлення відеокамер, у нашому місті кілька років тому були встановлені до десятка відеокамер, зображення яких виводиться у черговій частині Новоград-Волинського відділу поліції. Вони у певних випадках допомагають розкривати злочини. Але для їх більш ефективної роботи необхідна більша кількість. Також необхідно забезпечити посаду окремого оператора, який в режимі онлайн міг би відслідковувати усі події. Є сенс запровадити функцію розпізнавання обличчя людини, для швидкої ідентифікації особи.

  У деяких містах України вже реалізовані розумні зупинки. Оснащені обігрівачами, пристроями для заряджаннями мобільних телефонів, Wi-Fi, інформаційним табло, світильниками. У нашому місті зупинки – це місця здійснення підприємницької діяльності, з відсутністю всього вищеописаного, що не вписується навіть у концепцію «розумного міста».

  Протягом останнього року певні результати у напрямку створення «Smart City» демонструє Житомир. Створення мережі сучасних зупинок, запровадження е-квитка. Хоча не без проблем, але є динаміка, тим більш позитивна. Нещодавно оприлюднена інформація про уніфікацію усіх сайтів навчальних закладів Житомира шляхом створення єдиного освітнього порталу. В нашому місті теж не завадило б запровадити подібний проект. В дійсності кожен навчальний заклад міста має свій веб-ресурс, але вони створені на безкоштовних платформах, їх відвідуваність говорить сама за себе, це не популярні ресурси. Мабуть, кожен з батьків хоче отримувати інформацію про своїх дітей, навчальну програму та успішність дитини. Щоденники мають зникнути як пережиток минулого. Кожен з батьків міг би мати особистий кабінет. Відслідковувати шкільне життя дитини, комунікувати на форумах класу з батьками дітей, вчителями та класним керівником.

  Зовсім не зайвими було б влаштування муніципальних Wi-Fi точок, для міста це взагалі дрібязкові витрати.

  Загалом у питаннях сучасного розвитку міст необхідно орієнтуватися у бік Китаю, там більш динамічно розвивається дана концепція і вже готові реальні рішення, які китайці вже запроваджують по світу.

  Загалом світова тенденція йде шляхом інформатизації усіх процесів, у наших реаліях це може певним чином зменшити рівень корупції.

  Якщо хтось думає, що лише високі зарплати можуть втримати у місті людей які мають намір виїхати за кордон, то припускається помилки. Більшість наших заробітчан повернуться, заробивши грошей, можливо відкриють свою справу. Люди хочуть жити у сучасному просторі, без бюрократій, створення штучних перепон для реалізації їх законних прав та інтересів, отримувати якісні послуги, освіту та медицину. Вони хочуть бути впевненими у завтрашньому дні, але для цього потрібна позитивна поступальна динаміка розвитку міста, у тому числі по реалізації елементів системи "розумного міста". 

Джерело: www.04141.com.ua

Новини Житомира

Авторизуйтесь, чтобы получить возможность оставлять комментарии

ОСТАННІ КОМЕНТАРІ

 

 

 

 

 

 

 

 

Погода
Погода в Житомире

влажность:

давление:

ветер:

Go to top
JSN Time 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework